1. Dziś przypada IV Niedziela Adwentu, a także Wigilia Bożego Narodzenia:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii, ofiara podczas pasterki przeznaczona będzie na wsparcie Funduszu Obrony Życia – na Dom Matki i Dziecka, Ośrodek Adopcyjny, Poradnię Katolicką w Opolu;
 • po Mszach św. zbiórka do puszek na leczenie naszej młodej parafianki Joanny Schinke. Asia od dziecka choruje na autoimmunologiczne zapalenie  wątroby, małopłytkość wtórną i nadciśnienie wrotne. Od 9 roku życia jest pod stałą opieką specjalistów. We wrześniu br. została zakwalifikowana do przeszczepu wątroby i usunięcia śledziony. Wierzymy w to, że Asia szybko będzie mogła wrócić do normalnego trybu życia, ale na jej operację potrzeba kilkanaście tysięcy złotych. W imieniu Asi i jej Rodziców prosimy Was, drodzy parafianie, o finansowe wsparcie;
 • po południu nie będzie niedzielnego nabożeństwa – przygotujmy się jak najlepiej do Wieczerzy Wigilijnej w naszych domach i rodzinach;
 • od godz. 23.20 zapraszamy na przygotowanie do pasterki (śpiewy poprowadzi pani Barbara Wałach z zespołem młodzieżowym), a o północy PASTERKA.
 1. W poniedziałek, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego:
 • Msze św. o godz. 7.30 (są jeszcze 2 wolne intencje) i 10.00. Kolekta na rzecz parafii;
 • po południu świąteczne nabożeństwo kolędowe o godz. 14.30. Zapraszam.
 1. We wtorek, 26.12., przypada Święto św. Szczepana. Msze św. o godz. 7.30 oraz 10.00 (Msza m.in. w intencji mężczyzn i młodzieńców). Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Po południu nie będzie nabożeństwa – niech to będzie czas świątecznych odwiedzin naszych Bliskich.
 1. W środę, 27.12., święto św. Jana Ewangelisty – poświęcenie wina podczas Mszy o 18.00. O godz. 15.00 rozpoczniemy KOLĘDĘ od ul. Bogumińskiej i Tunelowej. Plan kolędy w tym tygodniu jest w gazetce parafialnej, a cały plan – jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii i wywieszony w gablotce.
 1. W czwartek przypada Święto św. Młodzianków. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 oraz 16.00 z błogosławieństwem dzieci (śpiewać będzie i grać pani Barbara Wałach z zespołem dziecięcym). Po Mszy św. chrzest Wojciecha Kowalczyka.
 1. W przyszłą niedzielę, 31.12., zakończenie Starego Roku, Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 7.30 m.in. w intencji Parafian zmarłych w 2017 r. Po obu niedzielnych Mszach odprawimy nabożeństwo dziękczynno-błagalne za całą naszą Wspólnotę. Kolekta w tym dniu na cele parafialne.