1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kończymy dziś rekolekcje wielkopostne w naszej Wspólnocie, które prowadził ks. Piotr HEROK, student biblistyki w Rzymie. Bóg zapłać księdzu Piotrowi za trud głoszenia Słowa Bożego, za napomnienia rekolekcyjne, za spowiedzi, za wspólną modlitwę. Nasze ofiary złożymy dziś na cele Księdza Rekolekcjonisty;
 • zapraszam na Gorzkie Żale przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas której modlić się będziemy za dusze naszych Bliskich Zmarłych (zalecki składamy w zakrystii u pana kościelnego);
 • w klasztorze Annuntiata od godz. 16.00 spotkanie rodzinne – zapraszamy do uczestnictwa – szczegóły na plakatach w gablotkach;
 • Biskup Opolski wystosował List Pasterski na Wielki Post, przeznaczony do odczytania w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w parafiach naszej diecezji. Ze względu na rekolekcje, zostanie on odczytany na Mszach św. w przyszłą niedzielę.
 1.  W środę, 21.02., po wieczornej Mszy św. spotkanie biblijne w salce przy kościele. Zapraszam wszystkich chętnych na pół godziny rozważania niedzielnej ewangelii.
 1. W piątek, 23.02., o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. szkolna i młodzieżowa. W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy informację od ks. Dziekana, że uroczystość bierzmowania młodzieży z klasy III Gimnazjum odbędzie się w sobotę,
  12 maja 2018 r. o godz. 15.00 w kościele św. Mikołaja w Raciborzu.
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież gimnazjalną na spotkanie weekendowe „Ładowarka”, na Górę św. Anny w dniach od 16 do 18 marca 2018 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zgłoszenia na adres: biuro@botafe.pl.
 1.  W parafii NSPJ w Raciborzu od soboty, 24.02. rozpoczynają się nauki dla dorosłych w ramach przygotowania do bierzmowania.
 1. Zapraszamy w sobotę, 24.02., na godz. 19.30 na Wieczór Uwielbienia do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także na Wieczór Filmowy w niedzielę, 25.02., godz. 19.00 na film „Cierń Boga” który ukazuje mękę Pańską oczyma Apostołów.
 1. Za tydzień, 25.02. przeżywać będziemy II Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • przypada w tym dniu Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad Gentes, którą przeżywać będziemy pod hasłem: Uczniowie – Misjonarze mocą Ducha Świętego. Po Mszach św. zbiórka przy kościele na pomoc Misjom;
 • Gorzkie Żale odśpiewamy przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszam!
 • w klasztorze Annuntiata Skupienie dla kobiet od godz. 9.00.
 1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św.
 1. Duszpasterstwo Misyjne Diecezji Opolskiej zaprasza na wiosenne spotkanie misyjne w sobotę, 3 marca 2018 r. w Raciborzu do klasztoru Anuntiata przy ul. Starowiejskiej 152. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Hildegardę KOSTKA, która przeżyła 89 lat, mieszkała przy ul. Moniuszki 19A. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…