1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu:
 • przypada dziś w Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad Gentes, którą przeżywamy pod hasłem: Uczniowie – Misjonarze mocą Ducha Świętego. Po Mszach św. zbiórka do puszek przy kościele na pomoc Misjom;
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz parafii;
 • w klasztorze Annuntiata Skupienie dla kobiet od godz. 9.00;
 • zapraszam na Gorzkie Żale przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
 • w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu o godz. 19.00 Wieczór Filmowy. Zapraszamy na film „Cierń Boga”, który ukazuje mękę Pańską oczyma Apostołów.
 1.  W środę, 28.02., po wieczornej Mszy św. spotkanie biblijne w salce przy kościele. Zapraszam wszystkich chętnych na pół godziny rozważania niedzielnej ewangelii.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek miesiąca od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa i Msza św., m.in. Msza zbiorowa (intencje składamy u pana kościelnego). W I sobotę miesiąca zapraszamy na poranną Mszę św. o godz. 6.30 o nawrócenie grzeszników, po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych będą miały miejsce przed świętami wielkanocnymi.
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież gimnazjalną na spotkanie weekendowe „Ładowarka”, na Górę św. Anny w dniach od 16 do 18 marca 2018 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zgłoszenia na adres: biuro@botafe.pl.
 1. Duszpasterstwo Misyjne Diecezji Opolskiej zaprasza na wiosenne spotkanie misyjne w sobotę, 3 marca 2018 r. w Raciborzu do klasztoru Anuntiata przy ul. Starowiejskiej 152. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30. Natomiast w parafii NSPJ w Raciborzu (w salkach przy kościele) w sobotę, 3.03., o godz. 19.00 odbędą się kolejne nauki dla dorosłych w ramach przygotowania do bierzmowania.
 1. Za tydzień, 4.03. przeżywać będziemy III Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
 • odbędzie się zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Gorzkie Żale odśpiewamy przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. Kancelaria parafialna czynna w czwartek i piątek po Mszach św.
 1. Drodzy Rodzice! Rusza rekrutacja do przedszkola nr 5 w Raciborzu na rok 2018/2019. Składanie deklaracji pobytu w przedszkolu: 28.02.2018 godz. 9.00 do 7.03.2018 godz. 15.00. Otwarcie strony naboru dla kandydatów: 15.03.2018 godz. 9.00. Rejestracja kandydatów w systemie: 15.03.2018 godz. 9.00 do 23.03.2018. Szczegóły w harmonogramie, na stronie www przedszkola i na facebooku  już od 2 marca (piątek).
 1. Krajowe Centrum Światowych Dni Młodzieży ogłosiło zapisy na wyjazd na najbliższe spotkanie, które odbędzie się w Panamie w styczniu 2019 roku. Do końca lutego br. istnieje możliwość skorzystania z oferty wyjazdu do Panamy, która wydaje się być cenowo bardzo korzystna (4800 zł). Wszelkie informacje oraz formularz zapisowy na stronie www.botafe.pl