1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać również za ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Gorzkie Żale przed sumą (godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa.
 1.  W środę, 7.03., po wieczornej Mszy św. spotkanie biblijne w salce przy kościele. Zapraszam wszystkich chętnych na pół godziny rozważania niedzielnej Ewangelii.
 1. W piątek, 9.03., o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, którą poprowadzą Dzieci Maryi wraz
  z s. Antonią. Po nabożeństwie Msza św. szkolna. Przypominam (szczególnie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) o obowiązku uczestnictwa w piątkowych Mszach św. szkolnych oraz Mszach niedzielnych.
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież gimnazjalną na spotkanie weekendowe „Ładowarka”, na Górę św. Anny w dniach od 16 do 18 marca 2018 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zgłoszenia na adres: biuro@botafe.pl.
 1. Za tydzień, 11.03., przeżywać będziemy IV Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • w klasztorze Annuntiata Skupienie dla mężczyzn od godz. 9.00;
 • Gorzkie Żale odśpiewamy przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszam!
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. Wielkopostne spotkanie Bractwa św. Józefa dla rejonu Racibórz odbędzie się
  w sobotę, 17 marca 2018 r. o godz. 1600 w kaplicy Domu św. Notburgi w Raciborzu.
  W programie spotkania przewiduje się: Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych braci, konferencję formacyjną; nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub Adorację Najświętszego Sakramentu z jedną częścią Gorzkich Żali oraz krótkie spotkanie braterskie. Spotkanie poprowadzą: ks. Waldemar Musioł, rektor lub ks. Paweł Chyla, wicerektor Bractwa św. Józefa. Pełny harmonogram spotkań oraz wszelkie informacje o wspólnocie dostępne są na stronie internetowej: www.bractwoswietegojozefa.pl.
 1. Drodzy Rodzice! Rusza rekrutacja do przedszkola nr 5 w Raciborzu na rok 2018/2019. Składanie deklaracji pobytu w przedszkolu: 28.02.2018 godz. 9.00 do 7.03.2018 godz. 15.00. Otwarcie strony naboru dla kandydatów: 15.03.2018 godz. 9.00. Rejestracja kandydatów w systemie: 15.03.2018 godz. 9.00 do 23.03.2018. Szczegóły w harmonogramie, na stronie www przedszkola i na facebooku już od 2 marca (piątek).
 1. Diecezjalny Duszpasterz Żywego Różańca, ks. Mariusz Sobek, zaprasza na rekolekcje dla Zelatorów Żywego Różańca z diecezji opolskiej. Odbędą się one w dniach 16-18 marca 2018 r. (piątek – niedziela) w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie w piątek, 16.03. o godz. 17.00. Zapisy drogą e-mailową: msobek@poczta.fm.
 1. Wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu: wtorek, środa, czwartek i sobota.

11. Informujemy, że z dniem 1 września 2018 roku w Raciborzu rozpocznie działalność Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące. Będzie to drugie katolickie liceum w diecezji opolskiej (po Nysie), którego organem prowadzącym jest Kuria Diecezji Opolskiej. Młodych ludzi, którzy chcieliby kształcić się w nowej szkole, i ich rodziców zapraszamy do kancelarii parafii św. Mikołaja w Raciborzu. Od 12 marca, każdego dnia w godzinach kancelaryjnych oraz w każdy piątek od 14.00 do 17.00 będzie można uzyskać szczegółowe informacje, dotyczące warunków przyjęcia do szkoły.