1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz na rzecz naszej parafii;
 • w klasztorze Annuntiata Skupienie dla mężczyzn od godz. 9.00;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • Gorzkie Żale przed sumą (godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa.
 1.  W środę, 14.03., po wieczornej Mszy św. spotkanie biblijne w salce przy kościele.
 1. W piątek, 16.03., o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, którą poprowadzi młodzież z klasy 3 Gimnazjum. Po nabożeństwie Msza św. szkolna.
 1. Wielkopostne spotkanie Bractwa św. Józefa odbędzie się w sobotę, 17 marca 2018 r., o godz. 16.00 w kaplicy Domu św. Notburgi w Raciborzu. Zapraszamy do udziału!
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież gimnazjalną na spotkanie weekendowe „Ładowarka”, na Górę św. Anny w dniach od 16 do 18 marca 2018 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zgłoszenia na adres: biuro@botafe.pl.
 1. Za tydzień, 18.03., przeżywać będziemy V Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na opłacenie ogrzewania kościoła;
 • Gorzkie Żale odśpiewamy przed sumą (o godz. 9.20), a po południu o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. Ruszyła rekrutacja do przedszkola nr 5 w Raciborzu na rok 2018/2019. Otwarcie strony naboru dla kandydatów: 15.03.2018 godz. 9.00. Rejestracja kandydatów w systemie: 15.03.2018 godz. 9.00 do 23.03.2018. Szczegóły na stronie www przedszkola.
 1. Diecezjalny Duszpasterz Żywego Różańca, ks. Mariusz Sobek, zaprasza na rekolekcje dla Zelatorów Żywego Różańca. Odbędą się one w dniach 16-18 marca 2018 r. w DDF w Raciborzu-Miedoni. Zapisy: msobek@poczta.fm.
 1. Informujemy, że z dniem 1 września 2018 roku w Raciborzu rozpocznie działalność Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące. Będzie to drugie katolickie liceum
  w diecezji opolskiej (po Nysie), którego organem prowadzącym jest Kuria Diecezji Opolskiej. Młodych ludzi, którzy chcieliby kształcić się w nowej szkole, i ich rodziców, zapraszamy do kancelarii parafii św. Mikołaja w Raciborzu.
 1. W piątek, 16 marca, na ekrany kin wejdzie film „Święty niezłomny”. Opowiada on historię Pedro Povedy, wytrwałego i innowacyjnego hiszpańskiego księdza, który otworzył nowe ścieżki edukacji dla dzieci oraz kobiet na początku XX wieku. Poveda otrzymał tytuł „Wychowawca i humanista” UNESCO  oraz został kanonizowany jako męczennik w 2003 roku przez papieża Jana Pawła II. Historia szlachetnego księdza męczennika może stać się inspirująca zarówno dla młodszych, widzów w średnim wieku, aż po seniorów. Film dostępny będzie również w wersji z lektorem.
 1. W sobotę przed Niedzielą Palmową, która jest corocznym Światowym Dniem Młodzieży, a więc – 24 marca – w Opolu w Seminarium odbędzie się diecezjalne spotkanie „Ławka PNP”. To najważniejsze spotkanie dla młodzieży w ciągu całego roku. Zaadresowane jest do najstarszych gimnazjalistów, a przede wszystkim młodzieży licealnej, studentów. W imieniu księdza Biskupa i organizatorów już teraz gorąco zapraszamy do uczestnictwa w tym spotkaniu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt. Szczegóły na botafe.pl

Można się zapisywać poprzez formularz dostępny pod adresem:

https://goo.gl/forms/ceaI4NUNCQaTq6Fr1