1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • podczas Mszy św. błogosławieństwo palm;
 • Parafialny Zespół Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny oraz palmy. Dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne naszego Caritasu;
 • Gorzkie Żale przed sumą (o godz. 9.20), o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
 • Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza na godz. 14.00 do katedry w Opolu osoby żyjące w związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali;
 • w kościele NSPJ o godz. 15.00 widowisko muzyczne pt. Pieśni o moim Mesjaszu;
 • „Spotkanie Rodzinne” w klasztorze Annuntiata od godz. 16.00.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do środy po Mszach św.
 1. W 20 kościołach diecezji opolskiej w Wielkim Tygodniu wierni będą mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w godzinach wieczornych w ramach inicjatywy „Noc Konfesjonałów”. W Raciborzu będzie to możliwe w Wielki Wtorek, 27.03., w kościele Wniebowzięcia NMP (farny) w godzinach od 20.00 do północy.
 1. W środę po Mszy św. wieczornej (od godz. 1830) będziemy przygotowywać w kościele Boży Grób i Ciemnicę. Serdecznie zapraszamy młodzież i chętnych do pomocy!
 1. Odwiedziny chorych – w Wielki Piątek od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy Mękę Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Święte Triduum paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) to już obchód Paschy Chrystusa przez udział w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Starajmy się przeżyć te dni paschalne godnie i po chrześcijańsku uczestnicząc w nabożeństwach i obrzędach sprawowanych w naszym kościele:

w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej oraz czuwanie przy ciemnicy do godz. 21.00. Kolekta w tym dniu na rzecz parafii – na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację świąteczną naszego kościoła;

w Wielki Piątek o godz. 18.00 – Droga Krzyżowa, potem Liturgia Męki Pańskiej oraz czuwanie przy Bożym Grobie do godz. 22.00. W tym dniu składamy ofiary przy ucałowaniu krzyża na rzecz Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Od godz. 21.00 adorację prowadzić będzie zespół młodzieżowy z p. Barbarą Wałach;

 * w Wielką Sobotę od godz. 13.00 adoracja przy Bożym Grobie (poprowadzą: Dzieci Maryi z s. Antonią), o godz. 14.00 poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 oraz o 22.00 liturgia wielkanocna w języku niemieckim. Kolekta w Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania na rzecz naszej parafii.

 1. Okazja do Spowiedzi św. przed świętami wielkanocnymi będzie codziennie. W czasie Triduum Paschalnego (czyli od Wielkiego Czwartku) pozwólmy wyspowiadać się szczególnie tym, którzy przyjadą na święta z zagranicy.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Jerzego FLEGEL, który przeżył lat 88, mieszkał przy ul. Urbana 6. Zmarła także śp. Edeltrauda WITECZEK, lat 83, zam. przy ul. Wschodniej 14. Jej pogrzeb we wtorek, 27.03., o godz. 10.00. Różaniec w niedzielę o 15.30, w poniedziałek o 17.15 i we wtorek przed pogrzebem o 9.15 w kaplicy. Polecajmy tych Zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 

Dzieci z naszej parafii potrzebują wsparcia. Przekaż dla nich swój 1% podatku:

Rafał Wycisk

Numer KRS: 0000186434

Cel szczegółowy 1%: 593/W Rafał Wycisk

 

Marcin Otlik

Numer KRS: 0000037904

Cel szczegółowy 1%: 9183 Otlik Marcin Paweł

 

Joanna Schinke

Numer KRS: 0000124837

Cel szczegółowy 1%: Schinke Joanna