1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną:
 • przeżywamy KIERMASZ – 111 rocznicę poświęcenia naszego kościoła;
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • Bóg zapłać również za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 7.30 Msza św. w int. budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni, a o godz. 10.00 – w int. wszystkich członków róż różańcowych naszej parafii (Msza z ofiarą);
 • po sumie (o godz. 11.00) odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych;
 • po południu nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar naszego kościoła, a po nim spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich chętnych w salce przy plebanii.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać Srebrnym Jubilatom: Elwirze i Bernardowi Klima za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w tym tygodniu.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tegoroczne DNI KRZYŻOWE. W poniedziałek i środę gromadzimy się w kościele już na godz. 17.30, by odprawić procesje błagalne o urodzaje wraz z nabożeństwem majowym, we wtorek o godz. 6.00. Po procesjach wrócimy do kościoła na Mszę św. Zapraszam do wspólnej modlitwy o urodzaje!
 1. Maj to miesiąc maryjny. Zachęcam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 14.30.
 1. Próby dla młodzieży przed uroczystością bierzmowania będą w środę, czwartek i piątek o godz. 18.45 w kościele św. Mikołaja w Raciborzu. Młodzież obowiązkowo zabiera ze sobą na próby Drogę do nieba. Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania w sobotę, 12 maja, w kościele św. Mikołaja w Raciborzu o godz. 15.00.
 1. Próby dzieci przed 1 rocznicą I Komunii św. będą w kościele: we wtorek o godz. 17.00 oraz w piątek o godz. 19.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 13.05., przypada VI Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 Msza św. w int. dzieci przeżywających 1 rocznicę I Komunii świętej;
 • w tym dniu przypada Dzień Fatimski. Zapraszam wieczorem o godz. 19.00 na nabożeństwo fatimskie – majowe z procesją wokół kościoła. W zakrystii są dostępne śpiewniki fatimskie (8 zł) i świece z okapnikami do procesji (5 zł). Chętnych do  odmawiania różańca w różnych językach proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Adam Przypadło z Raciborza oraz Daria Cyranek z Raciborza (zapowiedź II).
 1. Zmarła śp. Stanisława ZIĘBA, która mieszkała przy ul. Krętej 5/3. Jej pogrzeb odbył się wczoraj na cmentarzu Jeruzalem. Msza św. za duszę śp. Stanisławy będzie odprawiona w naszym kościele w czwartek, 10.05. o godz. 6.30. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…