1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
 • o godz. 10.00 Msza św. w int. dzieci przeżywających 1 rocznicę I Komunii świętej;
 • z racji przypadającego dziś Dnia Fatimskiego, zapraszam wieczorem o godz. 19.00 na nabożeństwo fatimskie – majowe z procesją wokół kościoła. Chętnych do odmawiania różańca w różnych językach proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 1. W sobotę, 12 maja, w kościele św. Mikołaja w Raciborzu, ks. biskup Rudolf Pierskała udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszego dekanatu, w tym 12 młodym ludziom z naszej parafialnej wspólnoty. Serdecznie im gratulujemy i życzymy światła i mocy Ducha Świętego w codziennych wyborach w dalszym życiu.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci przeżywających 1 rocznicę I Komunii Świętej za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w tym tygodniu.
 1. W ubiegłym tygodniu porządkowaliśmy teren przed kościołem. Składam gorące podziękowania Panom, którzy zaangażowali się w prace na rzecz naszej parafii. Dziękuję: Jerzemu Kubik, Brunonowi Knura, Joachimowi Franiczek, Rudolfowi Matuszek, Franciszkowi Komor i Franciszkowi Wiśniowskiemu – Bóg zapłać! Zapraszam chętnych do sprzątania wokół kościoła w poniedziałek, 14.05. od godz. 8.00.
 1. Próby dzieci przed I Komunią Świętą będą w kościele: we wtorek o godz. 17.00 oraz w czwartek o godz. 17.00. W sobotę, 19.05., zapraszamy rodziców do pomocy przy dekorowaniu i sprzątaniu kościoła przed niedzielną uroczystością.
 1. W sobotę, 19.05., Msza św. wieczorna – z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego będzie wyjątkowo już o godz. 17.00!!!
 1. W sobotę, 19.05., Miasto Racibórz organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 1. W przyszłą niedzielę, 20.05., przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 uroczystość I Komunii Świętej – do Stołu Pańskiego przystąpi 13 dzieci;
 • nabożeństwo majowe I-Komunijne o godz. 14.30.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Adam Przypadło z Raciborza oraz Daria Cyranek z Raciborza (zapowiedź III).
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Bunona LAMLA, który przeżył 82 lata, mieszkał przy ul. Bojanowskiej Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…