1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 uroczystość I Komunii Świętej – do Stołu Pańskiego przystąpi 13 dzieci;
 • o godz. 14.30 w nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar I Komunii św.;
 • składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci I-Komunijnych za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu codziennie po Mszach św.
 1. W ubiegłym tygodniu porządkowaliśmy teren wokół kościoła. Składam gorące podziękowania wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem pracowali przy plewieniu, posprzątaniu i wykoszeniu terenu przykościelnego i cmentarza – Bóg zapłać!
 1. Z uwagi na Biały Tydzień, Msze św. od poniedziałku do piątku będą o godz. 18.00.
 1. W piątek, 25.05., przypada wspomnienie św. Urbana. O godz. 17.00 rozpoczniemy procesję o urodzaje do krzyża „na górnioku” wraz z nabożeństwem majowym, a po powrocie do kościoła, około godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św.
 1. W przyszłą niedzielę, 27.05., przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy:
 • kolekta przeznaczona będzie na jałmużnę postną z całego roku;
 • o godz. 10.00 Msza św. w int. tegorocznych Bierzmowanych – o dary Ducha Świętego i z podziękowaniem za przyjęty sakrament dojrzałości chrześcijańskiej;
 • nabożeństwo majowe o godz. 14.30 będzie miało formę koncertu z okazji Dnia Matki, który przygotowany został przez zespoły muzyczne z panią Barbarą Wałach;
 • zapraszamy na kolejne „Spotkanie Rodzinne”, które odbędzie się o godz. 16.00, tym razem w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. W związku Dniem Matki oraz Dniem Dziecka, będzie miało ono formę spotkania przy ognisku (prowiant we własnym zakresie). Szczegółowe informacje zawarte są na plakacie.
 1. Zmarł nasz Parafianin, śp. Hubert FRANICZEK, który przeżył 57 lat, mieszkał przy ul. Wschodniej 13. Jego pogrzeb będzie we wtorek, 22.05., o godz. 11.00. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę, 3 czerwca, do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. W programie: 10.00 – Modlitwa w intencji młodego pokolenia; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Bambergu Ludwiga Schicka i biskupa opolskiego Andrzeja Czai; 13.00 – Festiwal Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej przy Domu Pielgrzyma; 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice.
 1. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza licealistów i studentów na wakacyjne spotkanie o nazwie Ławka Festiwal. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 4-8 lipca 2018, w Opolu-Winowie. Spotkanie będzie miało charakter festiwalu, noclegi przewidziane są w namiotach. Oprócz codziennej modlitwy, w programie koncerty, warsztaty, kawiarnia, sport i spotkania z inspirującymi gośćmi.