1. Przeżywamy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • Siostry Misyjne ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego (Werbistki) zapraszają w dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00 na Rynek w Opolu na tzw. Sisters Mob pod hasłem: „Odkrywamy radość”. W ramach tego spotkania chcą podzielić się radością, ukazać rodzaje powołania, do których wzywa Pan Bóg, jak również spędzić miło czas, dzieląc się swoją obecnością i tym, co robią na co dzień. Ekspresja radości wyrazi się również w tańcu, dlatego zalecają założyć wygodne obuwie.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św.
 1. Składamy serdeczne podziękowania nowożeńcom: Klaudii Welida i Krzysztofowi Sosnowskiemu za udekorowanie kwiatami ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
 1. Jutro, w poniedziałek, 6.08., od godz. 7.00 zapraszam wszystkich chętnych do sprzątania i plewienia wokół naszego kościoła.
 1. Jeszcze raz chcę Was poinformować, kochani Parafianie, że nasze dożynki połączone będą z dożynkami miejskimi. W związku z niewielkim zainteresowaniem tym tematem, po rozmowie z Panem Prezydentem i Proboszczem parafii w Sudole, postanowiliśmy wspólnie zorganizować uroczystości dziękczynienia za plony. W związku z tym, Msza św. dożynkowa będzie sprawowana 16 września o godz. 11.00 w kościele w Sudole, natomiast po niej – w korowodzie – udamy się na boisko LKS Studzienna i tu odbędzie się II część miejskich i naszych parafialnych dożynek. Bardzo proszę wszystkich Parafian o włączenie się w przygotowanie tej uroczystości, która powiązana będzie również z naszym odpustem ku czci Świętego Krzyża. Chętnych do włączenia się do korowodu, przygotowania korony żniwnej zapraszam do kontaktu z panem Eugeniuszem Wyglendą.
 1. Metropolitalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka odbędą się w dniach 11-13 sierpnia 2018 r. w Kamieniu Śląskim. Szczegółowy program obchodów odpustowych jest wywieszony w gablotce.
 1. W przyszłą niedzielę, 12.08., przeżywać będziemy XIX Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.
 1. Tegoroczna 35. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę z Raciborza będzie miała miejsce w dniach 13-18 sierpnia br. Znaczki do nabycia w zakrystii!
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Józefa FIGURA, który przeżył 81 lat, mieszkał przy ul. Myśliwskiej. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. Informujemy, że miasto Racibórz organizuje Akcję zbiórki opakowań po środkach ochrony roślin i nawozach w wyznaczonych punktach dzielnic Raciborza. Zbiórka w Studziennej odbędzie się w piątek, dnia 10 sierpnia, od godz. 8.00 do 13.00. Zbiórkę przewidziano obok stadionu LKS od strony ul. Urbana.