1. Przeżywamy dziś XIX Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek, wtorek oraz w czwartek i piątek po Mszach św.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinie, która ofiarowała kwiaty ogrodowe do dekoracji ołtarzy oraz rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji figury Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!
 1. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom, które pięknie i ofiarnie wyplewiły i wysprzątały teren wokół naszego kościoła oraz parking. Bóg zapłać za poświęcony czas i pracę na rzecz naszej Wspólnoty!
 1. Jutro, w poniedziałek, 13.08., przypada Dzień Fatimski. O godz. 19.00 zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem różańcowym i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej w językach, zapraszam do zakrystii.
 1. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Raciborza pod hasłem: «Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego» wyrusza w poniedziałek, 13 sierpnia, spod kościoła św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. Tych, którzy zostają w parafii, zachęcam do duchowego pielgrzymowania do Matki Bożej Częstochowskiej poprzez codzienną modlitwę w intencji pielgrzymów. Informacje dotyczące pielgrzymki są dostępne i będą na bieżąco udostępniane na stronie: www.pielgrzymka-opolska.pl. Także Radio Doxa zaprasza do studia pielgrzymkowego na swojej antenie codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1930 oraz transmisje wieczornych nabożeństw o godz. 20.00 i Mszy św. na jasnogórskim szczycie w sobotę, 18.08., o godz.11.00.
 1. W środę, 15.08. przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP:
 • w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym – o godz. 7.30 oraz 10.00;
 • podczas Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów;
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny w Opolu.
 1. W najbliższą sobotę, 18 sierpnia, pochodząca z naszej parafii s. M. Michalina Opolony, złoży w klasztorze w Nysie Śluby Wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Świętej Elżbiety. Jest to ogromna radość dla naszej Wspólnoty, że Bóg obdarzył łaską powołania zakonnego kolejną osobę ze Studziennej. Uroczystość w Nysie będzie w kaplicy klasztoru, stąd nie możemy pojechać tam z mieszkańcami naszej dzielnicy – proszę o modlitwę w intencji s. Michaliny. W naszej parafii zorganizujemy we wrześniu uroczystość dziękczynną za dar jej powołania zakonnego. Będziemy ją przeżywać wraz z s. M. Michaliną w sobotę, 22 września 2018 r. podczas wieczornej Mszy św. i już dziś zapraszam Was do wspólnego świętowania.
 1. W przyszłą niedzielę, 19.08., przeżywać będziemy XX Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.
 1. W dniach 1-2 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników zwieńczona Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę, 2 września, o godz. 11.00.