1. Przeżywamy dziś XXIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne;
 • Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich. Srebrni Jubilaci wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w dzisiejszą niedzielę na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym samym miejscu tydzień później – w niedzielę, 16 września, o godz. 14.00.
 1. Sprzątanie i plewienie wokół kościoła przed parafialnym odpustem odbędzie się w poniedziałek, 10 września 2018 r. Zapraszamy chętnych do pomocy od godz. 800.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św. Można zapisywać już intencje Mszy św. na przyszły rok.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
 1. W czwartek, 13.09., przypada kolejny Dzień fatimski. Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła o godz. 19.00. Chętnych do prowadzenia różańca w językach, proszę o zgłoszenie się w zakrystii.
 1. W piątek, 14.09., Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam na wieczorną Mszę św. godz. 18.00, która jest Mszą św. szkolną i młodzieżową.
 1. W sobotę, 15.09., Odwiedziny chorych przed odpustem od godz. 8.30. Chorych proszę zgłosić w zakrystii u pana Kościelnego.
 1. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaprasza do udziału w 23. Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 15 września 2018 r. W programie pielgrzymki: od 9.30 powitanie pielgrzymów i modlitwa różańcowa; uroczysta Msza św. o godz. 11.00 i nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 14.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 16.09., przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Świętego Krzyża oraz Dożynki Miejskie:
 • kazania wygłosi i sumie odpustowej o godz. 10.00 będzie przewodniczyć ks. dr Paweł Brudek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego;
 • w tym dniu kolekta na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • o godz. 11.00 Msza św. dożynkowa w kościele MB Różańcowej w Sudole, a po niej w korowodzie przejdziemy na stadion LKS Studzienna, gdzie odbędzie się II część Dożynek Miejskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym podwójnym świętowaniu;
 • po południu w kościele nieszpory odpustowe o godz. 14.30.
 1. W dniach 15 i 16 września br. w Raciborzu odbędzie się 27. edycja Festiwalu „Spotkałem Pana”. W programie przewidziano m.in. warsztaty gospel z Beatą Bednarz, konferencje, świadectwa i wieczór uwielbienia. Informacje na plakacie.