1. Dziś przypada XXV Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • wczoraj dziękowaliśmy Panu Bogu za dar powołania zakonnego naszej parafianki s. M. Michaliny Opolony i za złożone śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety. Z tej okazji gościmy w naszej Wspólnocie Siostry Elżbietanki z Nysy. Bóg zapłać Siostrom za obecność, za świadectwo wiary oraz za wspólną modlitwę w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Panu Bogu w Kościele;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe;
 • na Górze św. Anny o godz. 11.00 odbywają się dożynki diecezjalne.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie uroczystości odpustowej oraz dożynek miejskich. Dzięki Wam obie uroczystości mogliśmy przeżywać w duchu solidarności z Sudołem i mieszkańcami Raciborza. Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie i piękne przystrojenie Studziennej!
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św. Można zapisywać intencje Mszy św. na przyszły rok.
 1. Składamy serdeczne podziękowania Nowożeńcom (Daria Siwon i Roman Mróz oraz Helena Haide i Arkadiusz Wiesiołek), którzy złożyli ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
 1. W piątek, 28.09., zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 30.09., przeżywać będziemy XXVI Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta na ogrzewanie kościoła, salki i plebanii w okresie jesienno-zimowym;
 • po południu w kościele nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.
 1. W sobotę, 6 października br., odbędzie się 26. Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymce przewodniczyć będzie bp Rudolf Pierskała, który odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.30 w bazylice sanktuarium. Po Mszy św. i posiłku w klasztorze Sióstr Boromeuszek uczestnicy wysłuchają konferencji formacyjnej w bazylice. Również w bazylice na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawione nabożeństwo do św. Jadwigi.
 1. Bractwo św. Józefa zaprasza na jesienne rejonowe spotkania formacyjne. Spotkanie dla Rejonu Racibórz odbędzie się w środę, 10 października, o godz. 17.30 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Raciborzu-Markowicach.
 1. Stowarzyszenie Studzienna informuje, że w najbliższy poniedziałek o godz. 17.30 będzie przeprowadzony nabór na zajęcia gimnastyczne z elementami akrobatyki dla grupy starszej. Jest także możliwość skorzystania z zajęć popołudniowych:
 • Zajęcia z gimnastyki z elementami akrobatyki w każdy poniedziałek na sali gimnastycznej ZSP4 przy Bojanowskiej 5: zajęcia dla dzieci młodszych – godz.16.30, zajęcia dla dzieci starszych i młodzieży – godz. 17.30.
 • Zajęcia na ściance wspinaczkowej: zapisy na sali LKS (ul. Urbana 5) w najbliższy czwartek godz. 17.30; później zajęcia w wybrany dzień wg harmonogramu ustalonego z uczestnikami. Oświadczenia o uczestnictwie dzieci dostępne są u instruktora.

            W ramach zajęć planowana jest wycieczka rekreacyjna, zawody, pokazy, konkursy z nagrodami. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w tych zajęciach.

 1. Duszpasterstwo misyjne zaprasza na jesienne spotkanie misyjne. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 października, w Raciborzu w klasztorze Annuntiata. Początek o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.