1. Dziś przypada XXVI Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła, salki i plebanii;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo niedzielne.
 1. Rozpoczynamy październik – miesiąc poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 14.30.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie po Mszach św.
 1. Dziękujemy rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy. Bóg zapłać!
 1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca (Msza św. o godz.6.30, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w int. nowych powołań kapłańskich i zakonnych), I piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 oraz Msza św. m.in. zbiorowa). W I sobotę o godz. 6.30 Msza św. o nawrócenie grzeszników i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych w październiku będą w sobotę, 27.10. (przed uroczystością Wszystkich Świętych).
 1. W sobotę, 6 października br., odbędzie się 26. Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30 w bazylice. Duszpasterstwo misyjne zaprasza w tym dniu (6.10.) na jesienne spotkanie misyjne, które odbędzie się w Raciborzu w klasztorze Annuntiata. Początek o godz. 10.00, zakończenie około 13.30.
 1. W przyszłą niedzielę, 7.10., przeżywać będziemy XXVII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta na WMSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
 • odbędzie się również zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu w kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.
 1. Bractwo św. Józefa zaprasza na jesienne rejonowe spotkania formacyjne. Spotkanie dla Rejonu Racibórz odbędzie się w środę, 10 października, o godz. 17.30 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Raciborzu-Markowicach.
 1. Stowarzyszenie «Spotkania Małżeńskie» zaprasza wszystkich małżonków na weekend, w czasie którego można przeżyć głębokie spotkanie z samym sobą i ze współmałżonkiem, odnaleźć świeżość wzajemnych uczuć, odkryć, że nawet po wielu latach  małżeństwa można się pełnej i głębiej kochać niż na jego początku… Najbliższe spotkania rekolekcyjne odbędą się w dniach 5-7 października 2018 w DDF w Nysie. Zgłoszenia pod nr: 607 323 601 lub e-mail: donath@spotkaniamalzenskie.pl
 1. W sobotę, 20 października, odbędzie się 3. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30. W imieniu diecezjalnego moderatora Róż Różańcowych serdecznie zapraszamy do udziału!

11. W sobotę, 20 października 2018 r., w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia z okazji Święta św. Łukasza. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00.