1. Dziś przypada XXXII Niedziela Zwykła i Narodowe Święto 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne;
 • w kaplicy pod kościołem NSPJ w Raciborzu wyświetlony zostanie film o bł. ks. Jerzym Popiełuszce – Posłaniec Prawdy. Rozpoczęcie o 19.00.
 1. Kancelaria parafialna czynna codziennie po Mszach św.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy – Bóg zapłać za Waszą troskę o piękno naszej świątyni!
 1. W sobotę, 17 listopada, o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla dorosłych do domu katechetycznego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.
 1. W sobotę, 17 listopada b.r., w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej w Opolu obędzie się Konferencja Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu. Jest to spotkanie dla całych rodzin. W programie: panele dyskusyjne i konferencje, strefa rodzinna (animacje i zabawy dla dzieci, rodzinne warsztaty profilaktyczne), strefa profilaktyki indywidualnej (możliwość rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą, księdzem) i strefa artystyczna (koncerty, uwielbienie, spektakl patriotyczny). Konferencja rozpocznie się o godz. 12.00 i zakończy wieczorem uwielbienia około godz. 21.00. Wstęp wolny.
 1. W lipcu 2019 roku planujemy samolotową pielgrzymkę do Gruzji. Informacje na ten temat zamieszczone są na gazetkach oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii i zakrystii do końca listopada 2018 roku.  Gruzja_2019
 1. Za tydzień, 18.11., przeżywać będziemy XXXIII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne.
 1. W tym tygodniu zmarła nasza parafianka, śp. Jadwiga HERBER, lat 90, zamieszkała przy ul. Urbana. Jej pogrzeb w poniedziałek, 12.11., o godz. 11.00. Różaniec za + Jadwigę będzie odmawiany w niedzielę przed sumą (o godz. 9.15), w poniedziałek przed pogrzebem o godz. 10.20 w kaplicy pogrzebowej. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…