1. Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na seminarium duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu zapraszamy o godz. 14.30 na nabożeństwo niedzielne;
 • w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu od godz. 15.00 odbędzie się Koncert kolęd i pastorałek w ramach XXVII Festiwalu Chórów. Gościnnie wystąpi chór chłopięco-męski z Jasnej Góry.
 1. Do środy, 16.01., trwać będą odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Plan kolędowy jest zamieszczony w gazetce i na stronie internetowej. Kolęda rozpoczyna się od godz. 15.00. Msze św. będą w tym czasie tylko rano o godz. 6.30.
 1. W piątek, 18.01., zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 20.01., przypada II Niedziela Zwykła:
 • kolekta na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • po południu, w ramach nabożeństwa niedzielnego, zapraszamy do kościoła na godz. 14.30 na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych przedszkolaków.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Patryk Wyglenda i Małgorzata Pietrzyk z Raciborza (zapowiedź III).
 1. Wolne intencje Mszy św.: środa, czwartek o godz. 6.30, piątek o godz. 18.00.
 1. Państwowa Straż Pożarna przypomina i ostrzega o ryzyku powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla w sezonie grzewczym. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad lub niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca mogą być sygnałem, że ulegamy zatruciu bezwonnym tlenkiem węgla. Wymaga to natychmiastowego przewietrzenia mieszkania i wezwania pomocy. Należy też pamiętać o obowiązku okresowego dokonywania przeglądów, czyszczenia przewodów kominowych i sprawdzania instalacji wentylacyjnej oraz o nie zaklejaniu i nie zasłanianiu kratek wentylacyjnych oraz otworów nawiewnych w oknach. PSP rekomenduje jednocześnie instalowanie czujek dymu i tlenku węgla. Urządzenia te poprzez wykrycie dymu lub tlenku węgla, zaalarmują nas o niebezpieczeństwie, a tym samym mogą uratować życie i zdrowie.