1. W dniu dzisiejszym przeżywamy II Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • po południu, w ramach nabożeństwa niedzielnego, zapraszamy do kościoła na godz. 14.30 na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych przedszkolaków;
 • w Muzeum w Raciborzu przypadają dziś uroczystości związane z 660 rocznicą śmierci Eufemii Raciborskiej (Ofki) Piastówny. W ramach uroczystości w kościele Wniebowzięcia NMP w Raciborzu o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza św. o rychłą beatyfikację siostry Eufemii oraz odbędzie się sympozjum z udziałem  historyków i postulatora w procesie beatyfikacyjnym świątobliwej Ofki (w Muzeum o godz. 12.00). Sympozjum uświetni wykonanie graduału raciborskiego przez scholę Cantorum Minorum Chosoviensis z Chorzowa.
 1. Zakończyliśmy kolędę czyli odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Wracamy zatem do zwykłego porządku Mszy św. Wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, bardzo serdecznie dziękujemy wraz z ks. Tomaszem za wspólną modlitwę w Waszych domach, za okazaną nam gościnę oraz wszelką życzliwość. Bóg zapłać również za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy (przeznaczone zostaną na rzecz remontu i wymiany dachu na plebanii). Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim odwiedzonym Rodzinom na każdy dzień Nowego 2019 Roku.
 1. Od 18.01. przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w najbliższy piątek. Zachęcam do modlitwy w tej intencji.
 1. W poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Babci, a we wtorek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za żyjących i zmarłych naszych przodków.
 1. W najbliższy wtorek, 22.01., o godz. 14.00 w sali CI-204 Collegium Iuridicum KUL w Lublinie przy ul. Spokojnej 1 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej ks. Tomasza, zatytułowanej: „Rodzina rzymska na tle tytułu «De secundis nuptiis» z V rozdziału Kodeksu Justyniana”. Prosimy o modlitwę.
 1. W piątek, 25.01., przypada Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła. Zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 27.01., III Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • są jeszcze wolne intencje Mszy św. o godz. 7.30 i o godz. 10.00;
 • po południu zapraszamy na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.