1. W dniu dzisiejszym przeżywamy III Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo niedzielne.
 1. We wtorek, 22.01., w Collegium Iuridicum KUL w Lublinie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej ks. Tomasza, zatytułowanej: „Rodzina rzymska na tle tytułu «De secundis nuptiis» z V rozdziału Kodeksu Justyniana”. W wyniku tejże obrony Ks. Tomasz uzyskał tytuł doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego. Serdecznie gratulujemy Ks. Doktorowi i życzymy obfitości Bożych łask w posłudze Oficjała Sądu Diecezji Opolskiej oraz w duszpasterskim posługiwaniu w naszej parafii.
 1. W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca. Zapraszam do modlitwy podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 (wówczas także okazja do spowiedzi św.) oraz na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00.
 1. W I sobotę miesiąca przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z racji tego święta w naszym kościele o godz. 8.00 oraz 18.00. Kolekta w tym dniu na klasztory klauzurowe. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic – świece można także zakupić w zakrystii po 8 zł.

Czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu: 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to pamiątka ofiarowania małego Chrystusa w świątyni jerozolimskiej.

Ofiarowanie Pańskie zwane jest także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Związane jest to z poświęcaniem w tym dniu świec – gromnic – nazywanych tak, gdyż miały one ochraniać domostwa i ich mieszkańców od gromów w czasie burz. W tym celu w czasie nawałnic świece zapalano i stawiano w oknach, modląc się do Maryi. Gromnice wkładano także w dłonie umierających, by światło świecy prowadziło duszę konającego do Chrystusa.

Obecnie święto Ofiarowania Pańskiego kończy w Polsce czas śpiewania kolęd, wystawiania stajenek i ubierania choinek, mimo, iż okres Bożego Narodzenia zakończył się już po Święcie Chrztu Pańskiego. Jest to związane z silną tradycją śpiewania kolęd w naszym kraju, a na ten wyjątek zgodziła się Stolica Apostolska.

 1. Odwiedziny chorych będą miały miejsce podczas rekolekcji (6-10.03.2019).
 1. W przyszłą niedzielę, 3.02., przeżywać będziemy IV Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz seminarium duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu zapraszamy na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30;
 • w imieniu Duszpasterstwa Rodzin naszego dekanatu zapraszamy na kolejne „Spotkanie Rodzinne” do klasztoru Annuntiata o godz. 16.00.
 1. Już dziś zapraszamy na Czuwanie dla młodzieży do klasztoru Annuntiata w sobotę, 9.02., na godz. 20.00. Podczas spotkania usłyszymy świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie.