1. W dniu dzisiejszym przeżywamy V Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu zapraszamy na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.
 1. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i wychowawcom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych, które rozpoczęły się w naszym województwie.
 1. W przyszłą niedzielę, 17.02., przypada VI Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po południu zapraszamy na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.
 1. Są jeszcze wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu: we wtorek o godz. 6.30 oraz w środę i sobotę o godz. 18.00.
 1. W związku z małym zainteresowaniem pielgrzymką do Gruzji, zostaje ona odwołana. Wraz z Biurem Podróży ALF z Opola, proponujemy 2 wyjazdy:
 • pielgrzymkowy wyjazd autokarowy w dniach 9-17 czerwca 2019 r. W programie pielgrzymowania m.in.: Marija Bistrica – Sibenik – Trogir – Split – Medjugorje – Krizevac – Podbrdo – Blagaj – Mostar – Dubrownik – Makarski Lourdes – Park Narodowy Krka. Koszt pielgrzymki to: 1690 zł i 90 euro.
 • pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach 10-17 listopada 2019 r. Koszt pielgrzymki to 3170 zł i 140 USD.

Szczegółowy program obu wyjazdów dostępny jest w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy na obie pielgrzymki w kancelarii oraz w zakrystii.

 1. Dzień 14 lutego wielu osobom kojarzy się z Walentynkami. Radio Doxa chce zwrócić uwagę na niekomercyjny charakter tego święta, a także postać patrona dnia – świętego Walentego. To patron zakochanych, ale też – chorych psychicznie, epileptyków i orędownik w ciężkich chorobach. Więcej na temat tej, wbrew pozorom, barwnej postaci w walentynkowym wydaniu audycji historycznej „Od starożytności do wieczności”, w najbliższy czwartek o godz. 14.10 na antenie Radia Doxa, na częstotliwości 107,9 FM i 87,8 FM (Racibórz), a także na www.doxa.fm.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Stefana JURTYKO, który przeżył 85 lat, mieszkał przy ul. Dworskiej w Raciborzu. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…