1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną (Miłosierdzia Bożego):
 • rozpoczynamy obchód Tygodnia Miłosierdzia – Bóg zapłać za złożone ofiary podczas dzisiejszej kolekty na rzecz Caritas diecezji opolskiej;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu oraz na ołtarze w minionym tygodniu. Bóg zapłać!
 1. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodych diecezji we wtorek, 30 kwietnia br., o godz. 19.00 do  kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej.
 1. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w 8. Diecezjalnym Święcie Rodziny i Jarmarku Cysterskim, które odbędą się w środę, 1.05., w Jemielnicy. Centralnym punktem Święta będzie Msza św. o godz. 11.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 nabożeństwo majowe i do św. Józefa.
 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maryjny. Zachęcam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 14.30.
 1. W I czwartek miesiąca, 2.05., o godz. 6.30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a po niej nabożeństwo majowe o powołania.
 1. W piątek, 3.05., przypada uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu 2 Msze św.: godz. 8.00 Msza św. zbiorowa, a po niej nabożeństwo majowe oraz o godz. 18.00 Msza św. m.in. za maturzystów. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy).
 1. W sobotę, 4.05., o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia i nabożeństwo majowe do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedzin chorych w sobotę nie będzie.
 1. W przyszłą niedzielę, 5.05., przypada III Niedziela Wielkanocna:
 • przeżywać będziemy KIERMASZ – rocznicę poświęcenia naszego kościoła;
 • o godz. 7.30 Msza św. m.in. w intencji budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni,
  a o godz. 10.00 będziemy się modlić m.in. w intencji róż różańcowych naszej parafii;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • odbędzie się również zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar naszego kościoła, a po nim spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich chętnych w salce przy plebanii. Na to spotkanie bardzo proszę o upieczenie ciast (zgłoszenia chętnych w zakrystii).
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Norberta RZYTKI, który przeżył 56 lat, mieszkał przy ul. M. Kopca. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…