1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii oraz remontu katedry opolskiej;
 • dziś przypada odpust w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa – suma o godz. 10.30;
 • o godz. 14.30 ostatnie nabożeństwo niedzielne do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od przyszłej niedzieli, przez całe wakacje, nabożeństw popołudniowych nie będzie;
 • na Górze św. Anny dziś doroczna Pielgrzymka Mężczyzn. We Mszy św. o godz. 10.00 uczestniczyć będą biskupi opolscy i gliwiccy oraz tegoroczni neoprezbiterzy.
 1. Dziękujemy Nowożeńcom: Aleksandrze i Denisowi Psota, za ofiarę złożoną na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
 1. W I czwartek miesiąca, 4.07., Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa; o godz. 18.00 Msza św., m.in. Msza zbiorowa (intencje składamy w zakrystii). W I sobotę miesiąca poranna Msza św. o godz. 6.30 o nawrócenie grzeszników, po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedzin chorych w tym miesiącu nie będzie.
 1. W przyszłą niedzielę, 7.07., przypada XIV Niedziela Zwykła:
 • kolekta na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • przypada odpust w parafii Matki Bożej. Suma o godz. 11.00;
 • od dzisiejszej niedzieli, 7.07., przez całe wakacje (do końca sierpnia) nie będzie popołudniowego niedzielnego nabożeństwa. Wrócimy do niego od września.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 • Michał WYROBEK – Racibórz oraz Katarzyna BORUKAŁO – Wrocław (zapowiedź III);
 • Artur SKOWRONEK – Racibórz oraz Sandra LENORT – Lekartów (zapowiedź II).
 1. W Raciborzu rozpoczął działalność Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Mieści się przy ul. Szewskiej 3/8. Dyżury w Ośrodku pełnione są codziennie od poniedziałku do soboty. Ośrodek udziela bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, psychoterapeutycznej, psychiatrycznej. Dokładne informacje na ulotkach i w gablotkach.
 1. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że w ramach akcji LATO W STUDZIENNEJ 2019, zostało przygotowanych kilka atrakcji dla dzieci z naszej parafii:
 • 2-3.07.2019 w godz. 16.00 – 10.00 (salka na plebanii) BIWAK STUDZIENNA – gry i zabawy, maraton bajkowy, itp. (kierownik: M. Niedzbała);
 • 9.07.2019 w godz. 8.30 – 20.00 (zbiórka i powrót przy szkole) Park Rozrywki LEGENDIA w Chorzowie (kierownik: K. Klimża);
 • 16.07.2019 w godz. 7.30 – 20.00 (zbiórka i powrót przy szkole) Park Nauki i Rozrywki KRASIEJÓW (kierownik: J. Wyrobek);
 • 23.07.2019 w godz. 8.45 – 15.00 (zbiórka i powrót przy szkole) LASERHOUSE Rybnik i FLY PARK Radlin (Trampoliny) (kierownik: W. Jaschek);
 • 30.07.2019 w godz. 8.30 – 19.00 (zbiórka i powrót przy szkole) SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA Tarnowskie Góry i DOM CHLEBA – Radzionków (kierownik: J. Śliż).

Prosimy, by osoby, które się zapisały na ww. wydarzenia, a nie będą mogły w nich uczestniczyć, z wyprzedzeniem poinformowały kierownika danej imprezy o tym fakcie! Będzie możliwe wówczas zabranie innej osoby na dany wyjazd.

 1. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na Ławkę Festiwal, która odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Opolu-Winowie. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.botafe.pl.
 1. W dniach 12-13 lipca odbędzie się 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Tegorocznym organizatorem jest parafia pw. Trójcy Świętej w Cyprzanowie. Zgłoszenia grup przez formularz lub kupon uczestnictwa na stronie: www. rowerowa.pielgrzymujemy.pl i przez przesłanie go na adres:  kancelariaopr@gmail.com

10. Opolski biskup pomocniczy Paweł Stobrawa wraz z diecezjalnym duszpasterzem przedsiębiorców ks. Krystianem Muszalikiem zapraszają na 2. Pielgrzymkę Przedsiębiorców Diecezji Opolskiej, która będzie miała miejsce w niedzielę, 14 lipca, w Miasteczku Miłosierdzia w Branicach. W programie: 11.30 – Różaniec w kościele Świętej Rodziny w Branicach; 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Pawła Stobrawy; 13.00 – poczęstunek; 14.00 – oprowadzenie po Miasteczku Miłosierdzia; 15.00 – nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki. Serdecznie zapraszamy do udziału!

11. Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny po raz kolejny organizują ogólnopolskie Święto Młodzieży. W tym roku hasłem spotkania będą słowa: «Jest radość!». Termin spotkania: od 15 do 20 lipca. Organizatorzy przewidują obecność bardzo wielu gości oraz liczne koncerty. Szczegóły i zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com