1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za ofiary na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać również za ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • dziś odpust w parafii Matki Bożej w Raciborzu. Suma o godz. 11.00;
 • od dzisiejszej niedzieli przez całe wakacje (do końca sierpnia) nie będzie popołudniowego niedzielnego nabożeństwa. Wrócimy do niego od września.
 1. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele, składamy też podziękowanie za kwiaty ogrodowe. Bóg zapłać!
 1. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św.: we wtorek, środę i czwartek.
 1. W sobotę, 13.07., przypada kolejny Dzień Fatimski. Nabożeństwo fatimskie odprawimy wieczorem o godz. 19.00, po Mszy św. niedzielnej. Serdecznie zapraszam chętnych do odmawiania różańca w językach, by zgłosili się w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę, 14.07., przypada XV Niedziela Zwykła:
 • kolekta będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
 1. W Raciborzu działa Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Mieści się przy ul. Szewskiej 3/8. Dyżury w Ośrodku pełnione są codziennie od poniedziałku do soboty. Ośrodek udziela bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, psychoterapeutycznej, psychiatrycznej. Dokładne informacje na ulotkach i w gablotkach.
 1. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że w ramach akcji LATO W STUDZIENNEJ 2019, zostało przygotowanych kilka atrakcji dla dzieci z naszej parafii:
 • 9.07.2019 w godz. 8.30 – 20.00 (zbiórka i powrót przy szkole) Park Rozrywki LEGENDIA w Chorzowie (kierownik: K. Klimża);
 • 16.07.2019 w godz. 7.30 – 20.00 (zbiórka i powrót przy szkole) Park Nauki i Rozrywki KRASIEJÓW (kierownik: J. Wyrobek);
 • 23.07.2019 w godz. 8.45 – 15.00 (zbiórka i powrót przy szkole) LASERHOUSE Rybnik i FLY PARK Radlin (Trampoliny) (kierownik: W. Jaschek);
 • 30.07.2019 w godz. 8.30 – 19.00 (zbiórka i powrót przy szkole) SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA Tarnowskie Góry i DOM CHLEBA – Radzionków (kierownik: J. Śliż).

Prosimy, by osoby, które się zapisały na ww. wydarzenia, a nie będą mogły w nich uczestniczyć, z wyprzedzeniem poinformowały kierownika danej imprezy o tym fakcie! Będzie możliwe wówczas zabranie innej osoby na dany wyjazd.

 1. Opolski biskup pomocniczy Paweł Stobrawa wraz z diecezjalnym duszpasterzem przedsiębiorców ks. Krystianem Muszalikiem zapraszają na 2. Pielgrzymkę Przedsiębiorców Diecezji Opolskiej, która będzie miała miejsce w niedzielę, 14 lipca, w Miasteczku Miłosierdzia w Branicach. W programie: 11.30 – Różaniec w kościele Świętej Rodziny w Branicach; 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Pawła Stobrawy; 13.00 – poczęstunek; 14.00 – oprowadzenie po Miasteczku Miłosierdzia; 15.00 – nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki. Serdecznie zapraszamy do udziału!

9. Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny po raz kolejny organizują ogólnopolskie Święto Młodzieży. W tym roku hasłem spotkania będą słowa: «Jest radość!». Termin spotkania: od 15 do 20 lipca. Organizatorzy przewidują obecność bardzo wielu gości oraz liczne koncerty. Szczegóły i zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com