1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny;
 • zapraszamy dziś na Pielgrzymkę Przedsiębiorców Diecezji Opolskiej, do Miasteczka Miłosierdzia w Branicach: 11.30 – Różaniec w kościele Świętej Rodziny i Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Pawła Stobrawy; 13.00 – poczęstunek; 14.00 – oprowadzenie po Miasteczku Miłosierdzia; 15.00 – nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki.
 1. Dziękujemy Nowożeńcom: Katarzynie i Arkadiuszowi Gucik za ofiarę złożoną na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
 1. Wolna intencja Mszy św.: w niedzielę, 21.07. godz. 7.30.
 1. Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny po raz kolejny organizują ogólnopolskie Święto Młodzieży. W tym roku hasłem spotkania będą słowa: «Jest radość!». Termin spotkania: od 15 do 20 lipca. Szczegóły dotyczące spotkania oraz zapisy na stronie internetowej: www.swietomlodziezy.com
 1. W środę, 17.07., po Mszy św. (godz. 18.45) zapraszamy chętnych na wieczór filmowy do salki przy plebanii na film „Ignacy Loyola. Żołnierz – Grzesznik – Święty”.
 1. W przyszłą niedzielę, 21.07., przypada XVI Niedziela Zwykła:
 • kolekta będzie przeznaczona na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa. Ofiara kierowców składana przy poświęceniu pojazdów, będzie przekazana na wsparcie misjonarzy z diecezji opolskiej;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
 1. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że w ramach akcji LATO W STUDZIENNEJ 2019, zostało przygotowanych kilka atrakcji dla dzieci z naszej parafii:
 • 16.07.2019 w godz. 7.30 – 20.00 (zbiórka i powrót przy szkole) Park Nauki i Rozrywki KRASIEJÓW (kierownik: J. Wyrobek);
 • 23.07.2019 w godz. 8.45 – 15.00 (zbiórka i powrót przy szkole) LASERHOUSE Rybnik
  i FLY PARK Radlin (Trampoliny) (kierownik: W. Jaschek);
 • 30.07.2019 w g. 8.30 – 19.00 (zbiórka i powrót przy szkole) SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA Tarnowskie Góry i DOM CHLEBA – Radzionków (kierownik: J. Śliż).

Prosimy, by osoby, które się zapisały na ww. wydarzenia, a nie będą mogły w nich uczestniczyć, z wyprzedzeniem poinformowały kierownika danej imprezy o tym fakcie!

 1. Zakończyliśmy I etap prac na cmentarzu związanych z wymianą chodnika. Składam serdeczne podziękowania osobom, które bezinteresownie i bezpłatnie zaangażowały się w prace związane z przebudową chodnika: bardzo serdecznie dziękuję głównemu wykonawcy – panu Jerzemu Kubikowi – za ogrom pracy, poświęconego czasu i sił, by ten chodnik wykonać. Dziękuję z całego serca Panom, którzy ofiarnie mu w tym pomagali: panu Franciszkowi Wolnikowi, panu Rudolfowi Matuszkowi, panu Franciszkowi Komorowi, i innym, którzy choć na chwilę przyszli do pomocy. Dziękuję także panu Franciszkowi Wiśniowskiemu, który był na każde zawołanie i wykonywał prace transportowe związane z przywozem kostki, cementu, piasku, wywozu starej kostki, betonów… Dziękuję państwu Ilonie i Joachimowi Franiczek za udostępnienie placu na przechowanie materiału, za załadunki, za transport. Dziękuję Wam, którzy wsparliście tę inicjatywę swoimi ofiarami, napojami dla pracujących czy dobrym słowem. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do postępu prac na naszym cmentarzu.
 1. Wszystkich pielgrzymów, udających się do Medjugorie w dniach 14-22.08.2019, proszę o dokonywanie wpłat na wyjazd. Całość kwoty, czyli 1690 zł, należy wpłacić do przyszłej niedzieli, 21.07.2019.

10. Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 12-17.08.2019 r. Znaczki i legitymacje są dostępne w zakrystii.