1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą: 
 • Bóg zapłać za ofiary na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa. Ofiara kierowców składana przy poświęceniu pojazdów, będzie przekazana na rzecz misjonarzy z diecezji opolskiej – Bóg zapłać w ich imieniu za każdy grosz na cele misyjne;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
 1. Dziękujemy Nowożeńcom: Romanowi i Agnieszce Bohr za ofiarę złożoną na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
 1. W piątek, 26.07., z racji uroczystości św. Anny, Matki NMP oraz głównej patronki diecezji opolskiej, Msza św. wieczorem o godz. 18.00 będzie sprawowana m.in. w intencji wszystkich wdów z naszej parafii o Bożą opiekę i wstawiennictwo św. Anny.
 1. W przyszłą niedzielę, 28.07., przypada XVII Niedziela Zwykła:
 • kolekta będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
 1. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że w ramach akcji LATO W STUDZIENNEJ 2019, zostało przygotowanych kilka atrakcji dla dzieci z naszej parafii:
 • 23.07.2019 w godz. 8.45 – 15.00 (zbiórka i powrót przy szkole) LASERHOUSE Rybnik
  i FLY PARK Radlin (Trampoliny) (kierownik: W. Jaschek);
 • 30.07.2019 w godz. 8.30 – 19.00 (zbiórka i powrót przy szkole) SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA Tarnowskie Góry i DOM CHLEBA – Radzionków (kierownik: J. Śliż).

Prosimy, by osoby, które się zapisały na ww. wydarzenia, a nie będą mogły w nich uczestniczyć, z wyprzedzeniem poinformowały kierownika danej imprezy o tym fakcie!

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Jerzego WYDRIŃSKIEGO, który przeżył 79 lat, mieszkał przy ul. Moniuszki. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 1. Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 12-17.08.2019 r. Znaczki i legitymacje są dostępne w zakrystii.
 1. W dniach od 9 do 12 sierpnia 2019 r., w Kamieniu Śląskim odbędą się Jubileuszowe Uroczystości patronalne ku czci św. Jacka, z okazji 25. rocznicy poświęcenia Sanktuarium św. Jacka. Obchody rozpocznie w piątek, 9.08., o godz. 17.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II w kaplicy w Sebastianeum Silesiacum z koncertem i otwarciem wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II. W sobotę, 10.08., o godz. 18.00 Mszy św. pontyfikalnej z Nieszporami na placu przed Sanktuarium będzie przewodniczyć biskup opolski Andrzej Czaja. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina o godz. 17.00. W planie niedzielnych uroczystości (11.08.) są: godz. 10.00 – Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11.00 – uroczysta   odpustowa   suma   pontyfikalna w 25. rocznicę poświęcenia Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem abpa Alfonsa Nossola  (na  placu  przed sanktuarium św. Jacka) i procesja teoforyczna do Sanktuarium św. Jacka; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – uroczyste nabożeństwo do Ducha Świętego z procesją teoforyczną do Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bpa Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Jubileuszowe obchody zakończy Msza św. z pielgrzymami na Jasną Górę na placu przed Sanktuarium św. Jacka w poniedziałek, 12.08., o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
 1. W dniach od 31.08. do 1.09. na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników z Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę, 1.09., o godz. 11.00.  Nasze parafialne dożynki będą miały miejsce w niedzielę, 8.09. Dożynki miejskie odbędą się w Miedoni w niedzielę, 15.09. o godz. 11.00.