1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz naszej parafii;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
 1. Składamy serdeczne podziękowania Rodzinom Siwoń i Szymczyk za ofiarę złożoną na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca, 1.08., Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa; o godz. 18.00 Msza św., m.in. Msza zbiorowa (intencje składamy w zakrystii). W I sobotę miesiąca poranna Msza św. o godz. 6.30 o nawrócenie grzeszników, po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedzin chorych w tym miesiącu nie będzie (będą przed naszym odpustem we wrześniu).
 1. W przyszłą niedzielę, 4.08., przypada XVII Niedziela Zwykła:
 • kolekta będzie przeznaczona na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • odbędzie się zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
 1. W poniedziałek, 5.08., odbędzie się sprzątanie i plewienie terenu wokół naszego kościoła. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy na godz. 7.00.
 1. Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 12-17.08.2019 r. Znaczki i legitymacje są dostępne w zakrystii.
 1. W dniach od 9 do 12 sierpnia 2019 r., w Kamieniu Śląskim odbędą się Jubileuszowe Uroczystości patronalne ku czci św. Jacka, z okazji 25. rocznicy poświęcenia Sanktuarium św. Jacka. Obchody rozpocznie w piątek, 9.08., o godz. 17.00 Msza św. w kaplicy w Sebastianeum Silesiacum z koncertem i otwarciem wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II. W sobotę, 10.08., o godz. 18.00 Mszy św. z Nieszporami na placu przed Sanktuarium będzie przewodniczyć biskup opolski Andrzej Czaja. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina o 17.00. W planie niedzielnych uroczystości (11.08.) są: godz. 10.00 – Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11.00 – uroczysta   odpustowa   suma   pontyfikalna w 25. rocznicę poświęcenia Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem abpa Alfonsa Nossola  (na  placu  przed sanktuarium św. Jacka) i procesja do Sanktuarium św. Jacka; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – uroczyste nabożeństwo do Ducha Świętego z procesją do Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bpa Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Jubileuszowe obchody zakończy Msza św. z pielgrzymami na Jasną Górę na placu przed Sanktuarium św. Jacka wponiedziałek, 12.08., o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie w gablotce przy kościele.