1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą:
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
  • po sumie, o godz. 11.00 w salce spotkanie dotyczące organizacji dożynek parafialnych;
  • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
  1. Składamy serdeczne podziękowania nowożeńcom: Olivii i Dawidowi Piechaczek za udekorowanie kwiatami ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
  2. Zbliżają się nasze parafialne dożynki, które będziemy świętować w niedzielę, 8.09. W związku z tym, w najbliższą środę, 28.08., o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy przygotowaniu korony żniwnej. Plecenie korony odbędzie się u państwa Henryka i Kornelii Stuchły (ul. Wschodnia 30).
  1. W czwartek, 29.08., od godz. 9.00 do 13.00 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu odbędzie się Misyjny Dzień Chorych. Szczegóły spotkania na plakacie w gablotce pod chórem. Również w czwartek, 29.08., o godz. 18.30 w katedrze opolskiej zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 10. rocznicy święceń biskupich biskupa Andrzeja Czai.
  1. W przyszłą niedzielę, 1.09., przypada XXII Niedziela Zwykła:
  • kolekta będzie przeznaczona na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
  • odbędzie się zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
  • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny;
  • o godz. 15.30 w domu katechetycznym przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa
    w Raciborzu odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe 5-tki niebieskiej.
  1. W dniach od 31.08. do 1.09. na Jasnej Górze – Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników z Sumą Dożynkową i błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę, 1.09., o godz. 11.00. Dożynki miejskie odbędą się w Miedoni w niedzielę, 15.09. o godz. 11.00.
  1. Ogłoszenie Dyrekcji ZSP nr 4 w Raciborzu: Szkoła w Studziennej dołączyła do projektu „Przerwany Marsz”. Zainteresowani mogą zarejestrować się na stronie www.przerwanymarsz.pl, wybierając nazwę naszej szkoły w polu „Instytucja, do której chcesz dołączyć”. W 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, seniorzy (chodzi o osoby urodzone do 8.05.1945 r., które 1.09.1939 nie poszły do szkoły) wraz z naszymi dziećmi i młodzieżą, inaugurując nowy rok szkolny 2019/2020, symbolicznie dokończą przerwaną przed laty naukę. Chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu seniorów, prosimy o zgłoszenie się w Sekretariacie szkoły (tel. 32 4155048  w godz. od 7.00 do 15.00).  Rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.30.
  1. Wolne intencje Mszy św.: wtorek i sobota o godz. 6.30 oraz niedziela o 7.30.
  1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Marka Kitzinger, który przeżył 73 lata i mieszkał w Niemczech. Zmarł również nasz parafianin – śp. Alfred WODZKA, lat 82, zamieszkały przy ul. Krótkiej 8. Jego pogrzeb w czwartek, 29.08., o godz. 9.00. Różaniec za + Alfreda będzie odmawiany w kościele dziś przed sumą o godz. 9.15, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.15 oraz w czwartek przed pogrzebem w kaplicy pogrzebowej o godz. 8.20. Polecajmy tych Zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…