1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po sumie w salce odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie parafialnych dożynek;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny;
 • o godz. 15.30 w domu katechetycznym przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Raciborzu odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe 5-tki niebieskiej.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do udekorowania ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać za troskę o piękno świątyni!
 1. W I czwartek miesiąca, 5.09., Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa; o godz. 18.00 Msza św., m.in. Msza zbiorowa (intencje składamy w zakrystii). Po Mszy św. poświęcenie tornistrów dzieci, które rozpoczynają I klasę. W I sobotę miesiąca poranna Msza św. o godz. 6.30 o nawrócenie grzeszników, po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych będą przed odpustem – w sobotę, 14.09., od godz. 8.30.
 1. W przyszłą niedzielę, 8.09., przypada XXIII Niedziela Zwykła:
 • będziemy przeżywać parafialne dożynki – Msza dziękczynna o godz. 10.00;
 • kolekta będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • świętowanie dożynek rozpoczniemy od sobotniej zabawy dożynkowej o godz. 19.00,
  a w niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się korowód dożynkowy (skrzyżowanie ul. Hulczyńskiej i Krętej) i festyn na stadionie, organizowany przez LKS Studzienna i Stowarzyszenie Studzienna. Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych do pomocy przy rozstawianiu namiotów i sceny w sobotę, 7.09., o godz. 9.00.
 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników oświaty, Katechetów do uczestnictwa w Dniu Katechety i Nauczyciela, który odbędzie się w piątek, 6.09., w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przy ul. Drzymały 1A. Będzie to zarazem inauguracja roku szkolno-katechetycznego połączona z konferencją przedmiotowo-metodyczną. Gościem specjalnym tegorocznej konferencji będzie s. Maria Kwiek USJK, autorka wielu książek, współpracująca z czasopismem „Miłujcie się” oraz Ruchem Czystych Serc. Spotkanie rozpocznie Eucharystia o godz. 16.30. O godz. 18.00 wykład: „Budowanie relacji katecheta-uczeń, katecheta-rodzic”. W programie także koncert ks. Macieja Czaczyka – tegorocznego neoprezbitera, który przed seminarium wygrał drugą edycję programu „Must be the music”. Szczegóły na plakacie oraz na: http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/aktualnosci/646-dzien-katechety-i-nauczyciela-2019-uroczyste-rozpoczecie-roku-szkolnego-2.

 1. Dożynki miejskie odbędą się w Miedoni w niedzielę, 15.09. o godz. 11.00. Dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę, 22.09., na Górze Św. Anny.

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:

* śp. Alfreda WODZKA, lat 82, zamieszkałego przy ul. Krótkiej;

* śp. Monikę KIEŚ, lat 80, z ul. M. Kopca.

Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…