1. Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Krzyża:
 • składamy serdeczne Bóg zapłać kanclerzowi kurii opolskiej – ks. Wojciechowi Lippa za wygłoszone Słowo Boże, za sprawowane Msze św. i wspólne świętowanie odpustu;
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 11.00 w Miedoni odbędą się Dożynki miejskie;
 • o godz. 14.30 zapraszam na uroczyste nieszpory odpustowe;
 • w Raciborzu trwa festiwal Spotkałem Pana – zapraszamy do udziału!
 • Bp A. Czaja zaprasza tegorocznych Złotych Jubilatów Małżeńskich na dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej (Opole, ul. Drzymały 1).
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do udekorowania ołtarzy oraz figury Matki Bożej Fatimskiej w naszym kościele. Bóg zapłać! Chciałbym też w podziękować Wam wszystkim, kochani Parafianie, za przygotowanie w ubiegłą niedzielę dożynek parafialnych – tym, którzy się zaangażowali, poświęcili swój czas i pilnowali całości uroczystości – serdecznie dziękuję za ogromny trud!
 1. W środę, 18.09., o godz. 16.30 w salce przy kościele – spotkanie do rodziców dzieci klasy III, które chcą przystąpić do I Komunii św. w 2020 roku w naszej parafii.
 1. W piątek, 20.09., o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży, która pragnie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii (klasa 6, 7 i 8 SP oraz 1 ponadpodstawowa).
 1. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaprasza do udziału w 24. Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 21.09. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
 1. W przyszłą niedzielę, 22.09., przypada XXV Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych;
 • o godz. 11.00 na Górze Św. Anny odbędą się Dożynki diecezjalne;
 • o godz. 14.30 zapraszam na niedzielne nabożeństwo popołudniowe.
 1. Bractwo św. Józefa zaprasza wszystkich członków i sympatyków na jesienne rejonowe spotkania formacyjne. Spotkanie dla Rejonu Racibórz odbędzie się w środę, 2.10., o godz. 17.30 w kościele św. Józefa w Raciborzu-Ocicach.
 1. W sobotę, 5.10.br., odbędzie się 26. Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymce przewodniczyć będzie bp Paweł Stobrawa, który odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.30 w bazylice sanktuarium.

9. W tym roku przypada wizytacja kanoniczna Biskupa w naszym raciborskim dekanacie. Ks. bp Paweł Stobrawa odwiedzi naszą parafię w poniedziałek, 30.09. oraz wtorek, 1.10.br. Już dziś proszę Was o udział w spotkaniu z Ks. Biskupem podczas poniedziałkowej Mszy św. o godz. 18.00, po niej – spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską. We wtorek, 1.10., odbędzie się nabożeństwo dla chorych i starszych o 14.00 i spotkanie z grupami modlitewnymi, o 16.00 kandydaci do bierzmowania (klasa 6, 7 i 8 SP oraz 1 ponadpodstawowa), a o 16.30  Ks. Biskup spotka się z Ministrantami i Dziećmi Maryi.