1. Dziś przypada XXV Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na remonty obiektów diecezjalnych
  i konserwację zabytków sakralnych w diecezji opolskiej;
 • o godz. 11.00 na Górze Św. Anny odbędą się Dożynki diecezjalne;
 • o godz. 14.30 zapraszam na niedzielne nabożeństwo popołudniowe.
 1. Składamy podziękowania rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do udekorowania ołtarzy w naszym kościele. Dziękuję wszystkim za wspólne świętowanie w ubiegłą niedzielę odpustu parafialnego ku czci Świętego Krzyża. Osobom dekorującym i sprzątającym kościół, paniom, które posprzątały i wyplewiły teren kościelny – Bóg zapłać!

 1. W piątek, 27.09., o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową.
 1. W przyszłą niedzielę, 29.09., przypada XXVI Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 zapraszam na niedzielne nabożeństwo popołudniowe.
 1. Przypominam, że w ramach wizytacji kanonicznej, Ks. bp Paweł Stobrawa odwiedzi naszą parafię w poniedziałek, 30.09. oraz wtorek, 1.10.br. Zapraszam Was wszystkich, kochani Parafianie, do udziału w spotkaniu z Ks. Biskupem podczas poniedziałkowej Mszy św. o godz. 18.00, po niej – spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską na plebanii. We wtorek, 1.10., odbędzie się nabożeństwo dla chorych i starszych o godz. 14.00 i spotkanie z grupami modlitewnymi (Żywego Różańca, Margaretek, III Zakonu), o godz. 16.00 zaproszeni są kandydaci do bierzmowania (klasa 6, 7 i 8 SP oraz 1 ponadpodstawowa), a o 16.30 Ks. Biskup spotka się z Ministrantami i Dziećmi Maryi.
 1. Bractwo św. Józefa zaprasza wszystkich członków i sympatyków na jesienne rejonowe spotkania formacyjne. Spotkanie dla Rejonu Racibórz odbędzie się w środę, 2.10., o godz. 1730 w kościele św. Józefa w Raciborzu-Ocicach.

 1. W sobotę, 5.10.br., odbędzie się 26. Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymce przewodniczyć będzie bp Paweł Stobrawa, który odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.30 w bazylice sanktuarium.

 1. Duszpasterz Przedsiębiorców, ks. Krystian Muszalik, zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Przedsiębiorców na Jasną Górę, w niedzielę, 6.10. W programie: 8.30-10.00 Rejestracja uczestników w Auli im. Jana Pawła II na Jasnej Górze i przywitanie gości; 10.15 -11.45 Wystąpienia zaproszonych gości; 12.30 Msza Święta pod przewodnictwem abpa Józefa Kupnego, po Eucharystii ciepły posiłek i rozmowy przedsiębiorców.

 1. Wolne intencje Mszy św.: wtorek, czwartek i niedziela rano. Można już zamawiać intencje Mszy św. na 2020 rok (kancelaria czynna po Mszach św.).