1. Dziś przypada XXVI Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 zapraszam na niedzielne nabożeństwo popołudniowe;
 • o godz. 19.00 w ramach Wieczoru filmowego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu odbędzie się projekcja filmu „Wywiad z Bogiem”.
 1. Składamy podziękowania nowożeńcom: Justynie i Januszowi Besz oraz rodzinie Zielińskich za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!

 1. W ramach wizytacji kanonicznej, Ks. biskup Paweł Stobrawa odwiedzi naszą parafię w poniedziałek i wtorek. Wszystkich Was serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniach z Ks. Biskupem i wspólnej modlitwy w intencji naszej parafii.

 1. Bractwo św. Józefa zaprasza wszystkich członków i sympatyków na jesienne rejonowe spotkania formacyjne. Spotkanie dla Rejonu Racibórz odbędzie się w środę, 2.10., o godz. 17.30 w kościele św. Józefa w Raciborzu-Ocicach.

 1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca (Msza św. o godz. 6.30, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w int. nowych powołań kapłańskich i zakonnych), I piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, nabożeństwo różańcowe o 17.30 oraz Msza św. m.in. zbiorowa). W I sobotę o godz. 6.30 Msza św. o nawrócenie grzeszników i nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Październikowe odwiedziny chorych będą w sobotę przed uroczystością Wszystkich Świętych (26.10.).
 1. W sobotę, 5.10., odbędzie się 26. Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymce przewodniczyć będzie bp Paweł Stobrawa, który odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.30 w bazylice. Zapraszamy!

W sobotę również Czuwanie dla młodzieży w klasztorze Annuntiata od godz. 20.00.

 1. W przyszłą niedzielę, 6.10., przypada XXVII Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na rzecz kurii i seminarium duchownego;
 • odbędzie się zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 14.30 niedzielne nabożeństwo różańcowe.

Zapraszamy na obchody 19. Dnia Papieskiego w diecezji opolskiej, które odbędą się
w przyszłą niedzielę, 6.10., w Raciborzu.
Dzień Papieski rozpocznie się turniejem dwójek piłki siatkowej chłopców o puchar Ks. Bpa Rudolfa Pierskały w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu o godz. 10.00. Natomiast o 17.30 odbędzie się koncert «Totus Tuus» w kościele farnym, gdzie wystąpi raciborska orkiestra dęta Plania. Uwieńczeniem dnia będzie Eucharystia pod przewodnictwem Ks. biskupa Rudolfa Pierskały.

 1. Wolne intencje Mszy św.: wtorek i niedziela rano. Przypominam, że można już zamawiać intencje Mszy św. na 2020 rok (kancelaria czynna po Mszach św.).

 1. Pielgrzymi do Ziemi Świętej dokonują wpłat na wyjazd w kancelarii parafialnej do dnia 10.10.2019 r. (na miesiąc przed planowaną pielgrzymką do Izraela).
 1. Duszpasterz Przedsiębiorców, ks. Krystian Muszalik, zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Przedsiębiorców na Jasną Górę, w niedzielę, 6.10. W programie: 8.30-10.00 Rejestracja uczestników w Auli im. Jana Pawła II na Jasnej Górze i przywitanie gości;
  10.15 -11.45 Wystąpienia zaproszonych gości; 12.30 Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Kupnego, po Eucharystii ciepły posiłek i rozmowy przedsiębiorców.

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Łucję RADLER, która przeżyła lat 83, mieszkała przy ul. Moniuszki 39. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…