1. Dziś przypada XXVII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 14.30 zapraszamy na niedzielne nabożeństwo różańcowe;
 • na Jasnej Górze odbywa się dziś Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców;
 • zapraszamy do uczestnictwa w obchodach 19. Dnia Papieskiego w diecezji opolskiej, które odbędą się dziś w Raciborzu. Dzień Papieski rozpocznie się turniejem dwójek piłki siatkowej chłopców o puchar Ks. Biskupa Rudolfa Pierskały w Szkole Podstawowej nr 18 o godz. 10.00. Natomiast o 17.30 odbędzie się koncert «Totus Tuus» w kościele farnym (Wniebowzięcia NMP), gdzie wystąpi raciborska orkiestra dęta Plania pod dyrekcją Władysława Mołdrzyka, w towarzystwie solistów: Michała Gasza, Justyny Galdy i Agnieszki Brągiel. Uwieńczeniem dnia będzie Eucharystia o godz. 19.00 sprawowana pod przewodnictwem Ks. Bpa Rudolfa Pierskały.
 1. W ubiegłym tygodniu, w ramach wizytacji kanonicznej, Ks. Biskup Paweł Stobrawa odwiedził naszą parafię. Wszystkim tym, którzy dali świadectwo wiary i przynależności do parafialnej wspólnoty poprzez swoją obecność i wspólną modlitwę z Ks. Biskupem, bardzo serdecznie dziękuję.

 1. Składamy podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!

 1. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zaprasza mieszkańców naszej dzielnicy na spotkanie poświęcone planom budżetowym na 2020 rok oraz sprawom bieżącym miasta i dzielnicy. Spotkanie odbędzie się w środę, 9.10., o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Bojanowskiej 5.
 1. Przypominam, że Pielgrzymi do Ziemi Świętej dokonują wpłat złotówkowych na wyjazd do czwartku, 10.10.2019 r. w kancelarii parafialnej.
 1. W październiku zapraszam codziennie od poniedziałku do soboty na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, a w niedzielę – w czasie popołudniowych nabożeństw.
 1. Jest wolna intencja Mszy św. w niedzielę rano. Można już zamawiać intencje Mszy św. na 2020 rok (kancelaria czynna po Mszach św. od poniedziałku do piątku).
 1. Duszpasterstwo misyjne zaprasza na jesienne Spotkanie misyjne dla Członków Papieskich Dzieł Misyjnych oraz wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z misjami w swoich parafiach. Raciborskie spotkanie odbędzie się w sobotę, 12.10., w klasztorze Annuntiata. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.
 1. W sobotę, 12.10., w kościele Ducha Świętego w Opolu-Winowie odbędzie się Diecezjalny Kongres Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Katolickich. apraszamy wszystkich zaangażowanych oraz sympatyków grup zrzeszających katolików świeckich. W programie kongresu m.in. konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie w grupach i Msza św. z Ks. Bpem A. Czają. Spotkanie potrwa od godz. 14.30 do godz. 20.00.

 1. W przyszłą niedzielę, 13.10., przypada XXVIII Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na rzecz parafii;
 • po porannej Mszy św. odbędą się modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • przeżywać będziemy w Polsce Dzień Papieski połączony ze zbiórką ofiar do puszek przy kościele na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą finansowo zdolną młodzież z biednych rodzin w ich rozwoju intelektualnym;
 • o godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe – fatimskie z procesją ze świecami wokół kościoła. Chętnych do odmawiania różańca w językach proszę o zgłoszenie w zakrystii;
 • zapraszamy w przyszłą niedzielę (13.10.) na godz. 17.00 do Sanktuarium św. Anny na Mszę św. w intencji Dzieci Utraconych i ich rodziców oraz na modlitwę różańcową przy pomniku Dziecka Utraconego. Z myślą o rodzicach, którzy utracili swoje dziecko, opolskie Duszpasterstwo Rodzin w 2013 roku otwarło internetową Księgę Dzieci Utraconych. Można do niej wpisać imiona dzieci i rodziców, w intencji których 13.10. – w Dniu Dziecka Utraconego, na uroczystej Eucharystii na Górze Świętej Anny będą ofiarowane modlitwy. Jednocześnie pragniemy zawiadomić, iż raz w miesiącu, najczęściej jest to trzeci czwartek miesiąca, w kaplicy Domu Matki i Dziecka w Opolu, celebrowana jest Msza Święta w intencji wszystkich dzieci utraconych i ich rodziców.
 1. W piątek, 18.10., w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia z okazji Święta św. Łukasza. Do udziału w niej Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia zaprasza kapelanów szpitalnych wraz z pracownikami szpitali oraz osoby pracujące w przychodniach i aptekach. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.00 oraz Mszą św. o godz. 18.30, której przewodniczyć będzie bp Andrzej Czaja. Ks. Piotr Bałos prosi o mailowe zgłoszenie uczestników do 1.10. br. na adres: x_pierre@wp.pl

 1. W sobotę, 19.10., odbędzie się 4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Towarzyszyć jej będzie motto: «Idźmy do Jezusa wraz z Jego Matką». Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30. W imieniu diecezjalnego moderatora Róż Różańcowych serdecznie zapraszamy. Udział w pielgrzymce nie wymaga zgłoszenia.