1. Dziś przypada XXIX Niedziela Zwykła:
 • to tzw. Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny w Kościele;
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz misji i Misjonarzy;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe w tej intencji;
 • dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza serdecznie na comiesięczne Spotkania Rodzinnewydarzenie adresowane jest dla wszystkich małżonków, którzy chcieliby umocnić wzajemną relacje w sakramencie małżeństwa. Podczas spotkań jest czas na wysłuchanie konferencji tematycznej, adorację Najświętszego Sakramentu, dialog małżeński oraz spotkanie przy kawie. W czasie spotkań zapewniona jest opieka nad dziećmi młodszymi oraz spotkanie formacyjne dla młodzieży. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, 20.10., o godz. 16.00 w klasztorze Annuntiata. 
 1. Składamy podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą ofiarność i życzliwość!
 1. W październiku codziennie od poniedziałku do soboty odprawiamy nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, a w niedzielę – w czasie popołudniowych nabożeństw. 
 1. W kancelarii przyjmowane są intencje Mszy św. na 2020 rok (kancelaria parafialna czynna po Mszach św. od poniedziałku do piątku). 
 1. W sobotę, 26.10., od godz. 8.30 odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenia w zakrystii. 
 1. W przyszłą niedzielę, 27.10., przypada XXX Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii – na ogrzewanie kościoła, plebanii i salki parafialnej w okresie jesienno-zimowym;
 • o godz. 10.00 Msza św. m.in. w intencji Matek z prośbą o opiekę Matki Najświętszej;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe. 
 1. W poniedziałek, 28.10., od godz. 8.00 odbędzie się sprzątanie wokół kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do pomocy. 
 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, a w związku z nią, zwiększa się częstotliwość odwiedzin naszego cmentarza i sprzątania grobów. Bardzo proszę o uważne segregowanie śmieci na cmentarzu oraz o porządek na cmentarzu, który jest wyrazem naszej chrześcijańskiej wiary. Informuję, że na naszym cmentarzu obowiązuje zakaz okładania nagrobków kostką brukową bez zgody i wiedzy Administratora. Proszę również osoby, które zacementowały nowe chodniki, doklejając kostkę przy grobach swych zmarłych, by w najbliższym czasie zniszczone krawężniki wymieniły na nowe. Chodnik, który zbudowaliśmy kilka miesięcy temu ma posłużyć nam przez wiele lat.