1. Dziś przypada XXXI Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu Droga Krzyżowa za naszych Zmarłych o godz. 14.30;
 • o godz. 16.00 w Centrum Eichendorffa w Łubowicach odbędzie się spotkanie z Edwardem Schiwkiem, pielgrzymem na Drodze św. Jakuba w Hiszpanii. Zapraszamy! 
 1. Składamy podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą ofiarność i życzliwość!
 1. W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe za Zmarłych zalecanych w wypominkach w poniedziałek i środę o godz. 17.00 oraz Msze św. w tej intencji we wtorek i czwartek. 
 1. W ubiegłym tygodniu odbyło się sprzątanie przy kościele. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas na rzecz parafii. Przy tej okazji serdecznie dziękuję tym, którzy uporządkowali cmentarz przed uroczystością Wszystkich Świętych – wykosili trawę, pozbierali i wywieźli liście, kwiaty. Bóg zapłać panom: Jerzemu Kubikowi, Rudolfowi Matuszkowi, Franciszkowi Komorowi i Franciszkowi Wiśniowskiemu za zaangażowanie i pomoc! Bóg zapłać dzieciom z naszej szkoły, które wraz z nauczycielami pomagały sprzątać na cmentarzu oraz Wam, drodzy Parafianie, za dbałość o czystość i porządek cmentarza. 
 1. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz od 1.11. do 8.11. mogą dostąpić odpustu zupełnego za Zmarłych. Można go uzyskać jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii świętej. 
 1. Już w piątek, 8.11., będziemy świętować Dzień Św. Marcina. Organizuje go Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Raciborzu-Studziennej wraz z grupą Mniejszości Niemieckiej ze Studziennej. O godz. 15.00 zapraszamy dzieci i wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy na przemarsz ze św. Marcinem spod kościoła na stadion LKS Studzienna.
 1. W przyszłą niedzielę, 10.11., przypada XXXII Niedziela Zwykła:
 • z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie»;
 • kolekta w tym dniu na rzecz naszej parafii i na rzecz chrześcijan w Sudanie;
 • będziemy mogli także wesprzeć Młodych dla Kamerunu poprzez zakup kalendarzy misyjnych, które rozprowadzane będą po Mszach św.;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu o 14.30 nabożeństwo niedzielne;
 • o godz. 23.30 zbiórka pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej na parkingu przy kościele i wyjazd na lotnisko we Wrocławiu! 

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Jerzego WAWERKA, który przeżył 76 lat i mieszkał przy ul. Tunelowej. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…