1. Dziś przypada XXXII Niedziela Zwykła:
 • z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie». Bóg zapłać za kolektę na ten cel oraz na rzecz naszej parafii;
 • mamy dziś także możliwość, by wesprzeć Młodych dla Kamerunu poprzez zakup kalendarzy misyjnych, które rozprowadzane będą po Mszach św.;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30;
 • o godz. 23.20 zbiórka pielgrzymów do Ziemi Świętej na parkingu przy kościele!
 1. Składamy podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą ofiarność i życzliwość!
 1. Kapituła medalu im. Ks. prałata Stefana Pieczki zaprasza w czwartek, 14.11.,
  o godz. 18.00 do kościoła Wniebowzięcia NMP w Raciborzu na Mszę św. za śp. Ks. Stefana Pieczkę oraz za zmarłych członków Kapituły. Następnie na 19.00 do RCK przy ul. Chopina 21 na koncert Olgi Szomańskiej, podczas którego odbędzie się wręczenie medali im. Ks. prałata Pieczki „Unitas in Veritate” (Jedność w Prawdzie). Wstęp wolny.
 1. W piątek zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00. 
 1. W sobotę, 16.11., od godz. 20.00 odbędzie się kolejne czuwanie dla młodzieży w klasztorze Annuntiata. Gościem będzie ks. Mateusz Buczma. Zapraszamy do udziału młodzież z naszej parafii. 
 1. W przyszłą niedzielę, 17.11., przypada XXXIII Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu na rzecz naszej parafii;
 • po południu nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30;
 • Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na „Spotkanie Rodzinne” o godz. 16.00 w Klasztorze ANNUNTIATA w Raciborzu. Jest ono adresowane do małżonków, którzy chcieliby umocnić wzajemną relację w małżeństwie. Podczas spotkania będzie czas na konferencję, Adorację Najświętszego Sakramentu, Dialog Małżeński oraz wspólne spotkanie przy kawie. W tym czasie zapewnione są również zajęcia formacyjne dla dzieci i  młodzieży i opieka nad nimi. Zapraszamy chętnych do udziału.
 1. Edward Simoni oraz 10-letnia Lena Zientek wystąpią w Koncercie charytatywnym na rzecz opolskiej katedry, który odbędzie się w niedzielę, 17.11., w auli Wydziału Teologicznego UO. Początek koncertu o godz. 17.00. Bilety-cegiełki na koncert w cenach: 10, 20 i 30 zł można nabyć w trzech punktach: kancelarii parafii katedralnej, w furcie opolskiej Kurii Diecezjalnej oraz portierni Wydziału Teologicznego UO. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz renowacji opolskiej katedry. Edward Simoni urodzony w Bytomiu, polsko-niemiecki muzyk grający na fletni Pana, a także kompozytor pieśni tworzonych do gry na tym instrumencie. Uznawany jest za najwybitniejszego panflecistę świata. Jego albumy osiągnęły status złotej i platynowej płyty. Organizatorem koncertu jest Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Katedry Opolskiej Crux.