1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Adwentu:
 • Bóg zapłać za kolektę na WMSD w Opolu oraz inne instytucje diecezjalne;
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne;
 • w klasztorze Annuntiata skupienie adwentowe dla KOBIET – rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie około 13.30 – skupienie poprowadzi o. Artur Sitko SVD;
 • o godz. 15.30 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu, przygotowanym przez młodzież katolicką wraz przedstawicielami Kościoła ewangelicko-augsburskiego, Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji.
 1. Od poniedziałku rozpoczynamy RORATY: poniedziałek, środa i piątek o godz. 17.00, we wtorek i czwartek o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 8.00. 
 1. Przeżywać będziemy I czwartek (Msza św. roratnia o godz. 6.30, a po niej nabożeństwo o powołania), I piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 oraz Msza św. m.in. zbiorowa), I sobotę miesiąca (Msza św. roratnia o godz. 8.00, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP). Odwiedziny chorych będą przed świętami. 
 1. W okresie Adwentu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania Bractwa św. Józefa. W naszym rejonie to spotkanie będzie miało miejsce w czwartek, 5.12., o godz. 18.00 w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Wszystkich członków Wspólnoty zapraszamy do udziału. 
 1. Caritas Diecezji Opolskiej rozpoczął przygotowania do kolejnej edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Wigilijnego Dzieła (12 zł za dużą i 5 zł za małą) wraz z opłatkami na stół wigilijny można nabywać w zakrystii. 
 1. W niedzielę, 8.12., przeżywać będziemy II Niedzielę Adwentu, a zarazem uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, którego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel;
 • Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na „Spotkanie Rodzinne”, które odbędzie się 8.12. o godz. 16.00 – tym razem w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni.
 1. W przyszłym roku, w październiku – w dniach od 6 do 13.10.2020 – planujemy pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii. W programie wyjazdu: Madryt-Avila-Toledo-Granada-Malaga-Gibraltar-Sewilla-Kordoba. Dokładne informacje o pielgrzymce zamieszczone są na plakatach w gablotkach oraz na stronie internetowej naszej parafii, można je również odebrać w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej.