1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu:
 • to zarazem uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • dziś również przypada w Polsce Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, którego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek przy drzwiach kościoła na ten cel;
 • dziś od godz. 12.00 do 13.00, w naszym kościele będą prowadzone przez Parafian modlitwy w ramach tzw. Godziny Łaski. O godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne;
 • w DDF w Raciborzu-Miedoni odbędzie się kolejne „Spotkanie Rodzinne” o godz. 16.00, na które zaprasza Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin.
 1. W poniedziałek podczas Mszy św. roratniej o godz. 17.00 modlić się będziemy m.in. w intencji Dzieci Maryi z naszej parafii. Do wspólnoty Marianek zostaną włączone kolejne dziewczynki, które chcą w tej grupie formować swoje życie. 
 1. Wolne intencje Mszy św.: we wtorek i czwartek o godz. 6.30 oraz w niedzielę o 7.30. 
 1. W piątek, 13.12., po Mszy św. (o godz. 18.00) odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W sobotę, 14.12., zapraszamy na godz. 20.00 do klasztoru Annuntiata na kolejne czuwanie dla młodzieży. 
 1. W sobotę, 14.12., ZSP 4 wraz z Radą Rodziców i Stowarzyszeniem Studzienna zapraszają na Kiermasz Świąteczny od godz. 16.00 na salę LKS Studzienna. Podczas kiermaszu: sprzedaż ręcznie wykonanych ozdób, kawa, herbata, grzaniec i ciastka, występy dzieci. Zapraszamy do wspólnego świętowania. Ciąg dalszy kiermaszu w niedzielę, 15.12., przy kościele Świętego Krzyża w Studziennej! 
 1. W niedzielę, 15.12., przeżywać będziemy III Niedzielę Adwentu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • w klasztorze Annuntiata skupienie adwentowe dla mężczyzn od godz. 9.30.
 1. Zbliża się czas kupowania świątecznych prezentów. Zachęcam do włączenia się w różne akcje niesienia pomocy, np. poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl. Możemy również wesprzeć inicjatywę naszej szkoły poprzez pomoc dla Centrum Matki z Dzieckiem „Maja” w Raciborzu. Możemy, w ramach tego wsparcia, przynosić do naszej szkoły w Studziennej: środki czystości, środki higieniczne, środki pielęgnacyjne dla dzieci, produkty spożywcze, ubrania, itp. Przekazane zostaną te rzeczy za pośrednictwem ZSP nr 4 do mieszkańców Centrum Pomocy w Raciborzu.
 1. W przyszłym roku, w październiku – w dniach od 6 do 13.10.2020 – planujemy pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii. W programie wyjazdu: Madryt-Avila-Toledo-Granada-Malaga-Gibraltar-Sewilla-Kordoba. Zapisy w kancelarii parafialnej.