1. Dziś przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, który obchodzimy jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego:
 • Bóg zapłać za kolektę na kurię i WSD w Opolu oraz na klasztory klauzurowe;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • podczas wszystkich Mszy św. dokonamy poświęcenia gromnic, a w czasie Mszy św. o godz. 10.00 poświęcone będą także świece dla dzieci I-komunijnych;
 • po południu nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30. 
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinie Jolanty i Joachima Haide za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać również tym osobom, które w sobotę posprzątały kościół po świętach, rozbierając stajenkę i choinki! 
 1. W poniedziałek po Mszy św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja, a w środę – we wspomnienie św. Agaty – błogosławieństwo chleba i wody ku jej czci.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek – Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a potem Msza św. m.in. zbiorowa o godz. 18.00. 
 1. W przyszłą niedzielę, 9.02., przypada V Niedziela Zwykła:
 • kolekta na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po Mszach św. odbędzie się przy kościele zbiórka do puszek na leczenie – kolejną operację serca dla 8-letniego Szymona z Kietrza. Apel o pomoc w gazetce;
 • nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.
 1. Wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 6.30 oraz w niedzielę o godz. 7.30.
 1. Z Biurem Podróży ALF organizujemy pielgrzymkę do Włoch w dniach 14-22 czerwca 2020 r. Koszt wyjazdu autokarowego to 1890 zł i 90 Euro. W programie: Asyż – Cascia – Roccaporena – Neapol – Pietralcina – San Giovanni Rotondo – Manoppello – Loreto. Dokładny plan wyjazdu jest zamieszczony na stronie internetowej parafii, można go również odebrać w zakrystii w formie papierowej. Chętni mogą zapisać się na listę w zakrystii do połowy lutego. Zapraszamy! WŁOCHY-9 dni-2020
 1. Do końca stycznia należało wpłacić zaliczkę na wyjazd do Hiszpanii. Kilka osób zapisanych na wyjazd nie wpłaciło dotychczas wymaganej kwoty, w związku z tym – zostały wykreślone z listy. Hiszpania samolot-2020 Gdyby ktoś jeszcze chciał zapisać się na pielgrzymkę do Hiszpanii, może to uczynić poprzez wpłatę zaliczki na konto parafialne z tytułem: Pielgrzymka do Hiszpanii. Konto bankowe: Parafia Świętego Krzyża w Raciborzu nr rachunku: 57 1050 1328 1000 0023 2917 7063. Osoby, które jadą do Hiszpanii proszę, by zgłosiły się do zakrystii po formularze z danymi osobowymi.