1. Dziś przypada VI Niedziela Zwykła:
  • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
  • po południu zapraszam na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30. 
  1. Składamy serdeczne podziękowania ofiarodawcom za kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać! W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na leczenie – kolejną operację serca dla 8-letniego Szymona z Kietrza. Zebrano na ten cel 2.671,50 zł. W imieniu Szymona i jego rodziców składam podziękowanie za Waszą ofiarność i życzliwość w tym względzie – Bóg zapłać! 
  1. W przyszłą niedzielę, 23.02, przypada VII Niedziela Zwykła:
  • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
  • z racji beatyfikacji bł. Ryszarda Henkesa SAC i ustanowienia jego liturgicznego wspomnienia na dzień 21.02, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Czaja. Homilię wygłosi ks. bp Rudolf Pierskała. Następnie, odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej pobyt bł. R. Henkesa w więzieniu w Raciborzu (przy ul. Eichendorfa 14). Program uroczystości jest zamieszczony w gablotkach;
  • rozpoczniemy 3-dniową adorację Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Porządek adoracji jest zamieszczony w gazetce parafialnej i wywieszony w gablotkach. 
  1. Wolne intencje Mszy św.: we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30.
  1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w środę popielcową, 26.02. Poprowadzi je ks. dr hab. Mateusz Potoczny z WTUO.

6.  Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na «Ładowarkę» – spotkanie w dniach 13-15.03 br. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Wyjazd z naszego dekanatu jest organizowany przez ks. Artura z parafii Matki Bożej w Raciborzu. Zainteresowanych proszę o zgłoszenie do ks. Artura. Informacje oraz zapisy na www.botafe.pl