1. Dziś przypada VII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • z racji beatyfikacji bł. Ryszarda Henkesa SAC i ustanowienia jego liturgicznego wspomnienia na dzień 21.02, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu zostanie dziś odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Czaja. Po niej odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej pobyt bł. R. Henkesa w więzieniu w Raciborzu (przy ul. Eichendorfa 14). Program uroczystości jest zamieszczony w gablotkach. Organizatorzy zapraszają do udziału;
 • rozpoczynamy dziś 3-dniową adorację Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Porządek adoracji zamieszczony jest w gazetce parafialnej oraz w gablotkach. 
 1. W środę, 26.02, przypada POPIELEC, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu oraz Rekolekcje Wielkopostne w naszej Wspólnocie – poprowadzi je w tym roku ks. Mateusz POTOCZNY, wykładowca z WTUO. Serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcyjnych spotkaniach, a szczególnie: dzieci zapraszam na spotkania w czwartek i piątek o 16.00, mężczyzn – na naukę stanową w środę o 19.00, kobiety – na naukę w czwartek o 19.00, a młodzież – na spotkanie w piątek o 19.00.
 1. W środę popielcową podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 odbędzie się posypanie głów popiołem, a kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz potrzebujących. 
 1. W imieniu dzieci z Amazonii, dziękujemy dzieciom z naszej parafii, które przeprowadziły w styczniu kolędę misyjną. Podczas tej kolędy zebrano kwotę 5.350 zł, którą przekazaliśmy na rzecz misji. Bóg zapłać Wam za zaangażowanie! 
 1. Składamy serdeczne podziękowania ofiarodawcom za kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać! 
 1. Wolne intencje Mszy św.: we wtorek o 18.00, w czwartek o godz. 8.00 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 7.30 i 10.00. 
 1. W przyszłą niedzielę, 1.03, przypada I Niedziela Wielkiego Postu:
 • zakończymy w tym dniu Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, w związku z tym – kolekta przeznaczona będzie na rzecz ks. Rekolekcjonisty;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 9.20 odśpiewamy Gorzkie Żale, a po południu – o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na «Ładowarkę» – spotkanie w dniach 13-15.03 br. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Wyjazd z naszego dekanatu jest organizowany przez ks. Artura z parafii Matki Bożej w Raciborzu, do którego powinni zgłosić się zainteresowani. Dokładne informacje oraz zapisy na stronie: www.botafe.pl 
 1. Dyrekcja ZSP nr 4 zaprasza dzieci z rodzicami na:
 • Dzień Otwarty w przedszkolu – w poniedziałek, 2.03, o godz. 17.00;
 • Dzień Otwarty w szkole – w środę, 4.03, o godz. 17.00.

Plan spotkań jest zamieszczony na stronie internetowej ZSP nr 4 w Raciborzu.

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Krystynę BOGUSZ, która przeżyła 77 lat, mieszkała przy ul. Urbana. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: odpoczynek racz jej dać, Panie…