1. Dziś przypada I Niedziela Wielkiego Postu:
 • kończąc Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, dziękujemy ks. Mateuszowi Potocznemu za wygłoszone nauki rekolekcyjne, za te piękne i zachęcające do poprawy życia słowa, które usłyszeliśmy w rekolekcyjnych rozważaniach. Bóg zapłać Wam, drodzy Parafianie, za uczestnictwo w rekolekcjach oraz za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na rzecz ks. Rekolekcjonisty;
 • składam także podziękowania za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 9.20 odśpiewamy Gorzkie Żale, a po południu – o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 
 1. Wolne intencje Mszy św.: w piątek o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30 i 10.00.
 1. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania. W I piątek – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a potem Msza św. m.in. zbiorowa o godz. 18.00. W I sobotę miesiąca – o godz. 6.30 Msza św. o nawrócenie grzeszników, a po niej – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. 
 1. W przyszłą niedzielę, 8.03, przypada II Niedziela Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela «Ad gentes». Przeżywać ją będziemy w tym roku pod hasłem: «Eucharystia i misje». Przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek po Mszach św. na ten cel;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • w klasztorze Annuntiata odbędzie się Skupienie wielkopostne dla kobiet od godz. 9.00 do 13.30 (plan skupienia jest zamieszczony w gablotce);
 • po sumie spotkanie w sprawie przygotowania Bożego Grobu (w salce w kościele);
 • o godz. 9.20 Gorzkie Żale, a po południu – o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na «Ładowarkę» – spotkanie w dniach 13-15.03 br. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Wyjazd z naszego dekanatu jest organizowany przez ks. Artura z parafii Matki Bożej w Raciborzu, do którego powinni zgłosić się zainteresowani. Dokładne informacje oraz zapisy na stronie: www.botafe.pl 
 1. Dyrekcja ZSP nr 4 zaprasza dzieci z rodzicami na:
 • Dzień Otwarty w przedszkolu – w poniedziałek, 2.03, o godz. 17.00;
 • Dzień Otwarty w szkole – w środę, 4.03, o godz. 17.00.
 1. W okresie Wielkiego Postu odbędą się formacyjne spotkania Bractwa św. Józefa w rejonach. W Raciborzu to spotkanie odbędzie się w naszej parafii w środę, 11.03, o godz. 18.00. W programie: Msza św. sprawowana w intencji Bractwa, zwłaszcza o owocne przygotowanie i przebieg peregrynacji obrazu św. Józefa po rodzinach Bractwa, nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali, a na zakończenie jak zawsze braterskie spotkanie. Wszystkich członków i sympatyków Bractwa serdecznie zapraszamy!
 1. Wielkopostne rekolekcje dla rolników (mężczyzn) odbędą się w dniach 10-12.03, w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie we wtorek o godz. 10.00. Zakończenie w czwartek o godz. 12.00. Zgłoszenia u dyrektora DDF – ks. Łukasza Michalika, mailowo: ddf@miedonia.pl lub telefonicznie 32 4151386. 
 1. Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na wiosenne spotkania misyjne. Zaproszenie kieruje w stronę tych wszystkich, którym sprawy misji leżą na sercu. W naszym mieście odbędzie się ono w sobotę, 21.03, w klasztorze Annuntiata przy ul. Starowiejskiej 152. Początek o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Zygmunta CZORNY, który przeżył 57 lat, mieszkał przy ul. Krętej. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…