1. Dziś przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne do Trójcy Przenajświętszej;
 • Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do ołtarzy w tym tygodniu. 
 1. W miesiącu czerwcu, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie od poniedziałku do soboty po Mszach św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy litanię do NSPJ, polecając miłosierdziu Bożemu nasze rodziny, całą naszą parafię oraz prosząc o ustanie pandemii.
 1. Przypominam najważniejsze wytyczne w związku z Dekretem Biskupa Opolskiego:
 • zniesione zostają ograniczenia liczby uczestników kultu religijnego;
 • dyspensa ogólna Biskupa Opolskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni świąteczne zostaje odwołana (nie dotyczy osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji oraz tych, którzy odczuwają obawę przed zakażeniem);
 • wierni są zobowiązani do zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego maseczką w czasie trwania obrzędów liturgicznych (czyli podczas Mszy i nabożeństw). Również podczas spowiedzi św. penitent ma mieć zasłonięte usta i nos;
 • odwołane zostaje zawieszenie posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w zakresie pomocy przy jej rozdzielaniu, bez odwiedzin chorych w domach;
 • procesje można organizować bez limitu osób, ale uczestnicy powinni zasłonić usta i nos.
 1. W czwartek, 11.06, Przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 oraz około 11.00. Między Mszami św. odprawimy procesję, ale w zmienionej formie. Bardzo was proszę o przygotowanie 4. ołtarzy na terenie naszej parafii. Nie będzie to trasa zwyczajna, jedna z tych, którą idziemy każdego roku. Proszę o zorganizowanie skromnych ołtarzy w 4. miejscach w Studziennej:

* ołtarz na skrzyżowaniu ulicy Moniuszki i H. Pobożnego;

* ołtarz na styku ulicy Krętej i Urbana;

* ołtarz na styku ulicy Bojanowskiej i Floriana;

* ołtarz na skrzyżowaniu ulic Wawrzyńca i Sobieskiego.

Po pierwszej Mszy św., kapłan z Najświętszym Sakramentem przyjedzie do 1. ołtarza (o godz. 9.00) i tam zgromadzimy się w grupie okolicznych mieszkańców. Przy 1. ołtarzu będziemy się modlić z mieszkańcami i po błogosławieństwie ksiądz z Najświętszym Sakramentem przejedzie autem do 2. ołtarza (o godz. 9.30) – i tam również proszę, by zgromadzili się okoliczni mieszkańcy. W kolejnym miejscu – przy 3. ołtarzu – ksiądz z Najświętszym Sakramentem będzie o godz. 10.00, a przy 4. ołtarzu o godz. 10.30. Po uroczystościach przy 4. ołtarzach, w kościele odprawimy Mszę św. o koło godz. 11.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

W uroczystość Bożego Ciała w kościele NSPJ w Raciborzu odbędzie się Koncert Uwielbienia o godz. 19.30. Duszpasterze z Okrąglaka serdecznie zapraszają do udziału.

 

 1. W sobotę, 13.06, Dzień Fatimski. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św. na godz. 19.00. Odmówimy różaniec w językach (chętnych do odmawiania proszę o zgłoszenie się w tym tygodniu w zakrystii), a potem w procesji przejdziemy z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę, 14.06, przypada XI Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • ksiądz prałat Jan Szywalski przeżywać będzie jubileusz 60-lecia kapłaństwa – uroczysta Msza św. w jego intencji będzie sprawowana o godz. 12.00;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. Wolne intencje Mszy tym tygodniu: w środę o godz. 18.00, w sobotę o godz. 6.30 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 7.30. 
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Henryka WIECZOREK, który przeżył 80 lat, mieszkał przy ul. Urbana. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…