1. Dziś przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz naszej parafii;
 • ksiądz prałat Jan Szywalski przeżywa dziś jubileusz 60-lecia kapłaństwa – zapraszamy na uroczystą Mszę św. w jego intencji o godz. 12.00;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Procesje będą po Mszach św. do czwartku włącznie. 
 1. Dziękujemy za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji figury Matki Bożej Fatimskiej oraz ołtarza. Dziękujemy także rodzinom, które przekazały kwiaty z ołtarzy Bożego Ciała do kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali 4 ołtarze na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 1. W miesiącu czerwcu, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po Mszach św. odmawiamy litanię do NSPJ.
 1. W przyszłą niedzielę, 21.06, przypada XII Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na budowę chodnika na naszym parafialnym cmentarzu;
 • po Mszach św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne do NSPJ.
 1. Jest jeszcze wolna intencja Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 7.30.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Łucję MIŁOTA, która przeżyła 87 lat, mieszkała przy ul. Bogumińskiej. Zmarły również:

śp. Maria KLIMA, która przeżyła 71 lat, mieszkała przy ul. Bojanowskiej 29. Jej pogrzeb w poniedziałek, 15.06, o godz. 11.00. Różaniec za śp. Marię w niedzielę o godz. 9.20 oraz w poniedziałek o godz. 10.20 w kaplicy pogrzebowej.

śp. Franciszka SKLAREK, która przeżyła 89 lat, mieszkała w Raciborzu przy ul. Długiej, ostatnio w naszej parafii przy ul. Kopca 3. Jej pogrzeb we wtorek, 16.06, o godz. 10.00. Różaniec za śp. Franciszkę w niedzielę o godz. 9.20, w poniedziałek o godz. 17.20 oraz we wtorek o godz. 9.20 w kaplicy pogrzebowej.

Polecajmy te Zmarłe miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…