1. Dziś przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz naszej parafii;
 • przez cały okres wakacji nie będzie popołudniowego nabożeństwa. 
 1. Dziękujemy nowożeńcom: Pawłowi i Barbarze Wałach za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać! Składamy również podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji figury Matki Bożej Fatimskiej.
 1. W ubiegłym tygodniu odbyło się sprzątanie i plewienie terenu wokół naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się, by teren przykościelny znowu był piękny i czysty!
 1. W poniedziałek, 13.07, przypada Dzień Fatimski. Msza św. w tym dniu o godz. 19.00 (będzie to m.in. Msza św. zbiorowa za żyjących i za zmarłych – intencje składamy w zakrystii), a po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Chętnych do odmawiania różańca w różnych językach, proszę o zgłoszenie się w zakrystii. 
 1. Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. 
 1. Jesteśmy w trakcie prac związanych z wymianą kostki brukowej na cmentarzu. W tym roku wymieniony zostanie jeszcze boczny chodnik od studni przy wejściu na cmentarz do starej kaplicy. W związku z wymianą starych płytek na nowe kostki betonowe, przy cmentarzu zostały złożone na paletach niepotrzebne płytki, które można zabrać, jeśli komuś przydadzą się w obrębie jego domu czy ogrodu. Proszę jednak nie zabierać nowej kostki, którą będziemy w najbliższym czasie układać na cmentarzu. 
 1. W przyszłą niedzielę, 19.07, przeżywać będziemy XVI Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa. Ofiara kierowców składana przy poświęceniu pojazdów, będzie przekazana na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu;
 • przez cały okres wakacji nie będzie popołudniowego nabożeństwa.

8. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 16-21.08. Informacje na temat formy tegorocznego pielgrzymowania są zamieszczone w gablotce parafialnej.