1. Dziś przeżywamy uroczystość św. Anny, Matki NMP, głównej patronki diecezji:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 Msza św. z ofiarą m.in. za wstawiennictwem św. Anny w int. wdów naszej parafii – zapraszam do wspólnej modlitwy;
 • przez cały okres wakacji nie będzie popołudniowego nabożeństwa. 
 1. Dziękujemy rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Składam również serdeczne podziękowanie panom: Stefanowi Niedzbała i Markowi Śmiałemu za prace związane z naprawą bramy wjazdowej na plebanię – za Waszą ogromną życzliwość i bezinteresowność względem parafii – Bóg zapłać! 
 1. Wolne intencje Mszy św.: we wtorek i w czwartek o godz. 6.30.
 1. Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. 
 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Rano o godz. 6.30 Msza św. o nawrócenie grzeszników, a po niej – nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. 
 1. Za tydzień, 2.08, przeżywać będziemy XVIII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • przez cały okres wakacji nie będzie popołudniowego nabożeństwa;
 • na Górze św. Anny odbędzie się Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczyć będzie emerytowany gliwicki biskup pomocniczy Gerard Kusz. Plakat ze szczegółowym programem tej pielgrzymki zamieszczony jest w gablotce parafialnej.
 1. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 16-21.08. Informacje na temat formy tegorocznego pielgrzymowania są zamieszczone w gablotce parafialnej. Nawiązując do Komunikatu Biskupa Opolskiego o 44. Opolskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę przypominamy, że koordynatorem przygotowań pielgrzymkowych w raciborskim strumieniu jest ks. Ireneusz Kotliński z parafii NSPJ w Raciborzu. 

8. W dniach 5-6 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników zwieńczona Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę, 6.09, o godz. 11.00. Szczegółowy program ukaże się w gablotce.