1. Dziś przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • na Górze św. Anny odbędzie się dziś Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów;
 • przez cały okres wakacji nie ma popołudniowego nabożeństwa;
 • dziś, 2.08, mamy możliwość uzyskania odpustu Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami. 
 1. Dziękujemy jubilatom: Elżbiecie i Rudolfowi Rieger za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele oraz Rodzinom, które ofiarowały kwiaty z ogrodu – Bóg zapłać! 
 1. Wolna intencja Mszy św.: w piątek o godz. 18.00.
 1. Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek miesiąca przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie. W I piątek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.00 Msza św., m.in. Msza zbiorowa (intencje składamy w zakrystii). 
 1. Za tydzień, 9.08, przeżywać będziemy XIX Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • przez cały okres wakacji nie będzie popołudniowego nabożeństwa.
 1. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 16-21.08. Informacje na temat formy tegorocznego pielgrzymowania są zamieszczone w gablotce parafialnej. 

8. Składam serdeczne podziękowania osobom, które bezinteresownie i bezpłatnie pracowały przy kolejnym etapie wymiany chodnika na parafialnym cmentarzu. Bardzo serdecznie dziękuję głównemu wykonawcy – panu Jerzemu Kubikowi – za ogrom pracy oraz poświęconego czasu. Dziękuję także Panom, którzy ofiarnie mu pomagali: panu Franciszkowi Wolnikowi, panu Franciszkowi Komorowi, panu Rudolfowi Matuszkowi, Jakubowi Stroka i innym, którzy choć na chwilę przyszli do pomocy. Dziękuję panu Franciszkowi Wiśniowskiemu, który wykonywał prace transportowe związane z przywozem kostki, cementu, piasku, wywozu starej kostki, betonów… Dziękuję wszystkim za pomoc i życzliwość w tym względzie – Bóg zapłać!