1. Dziś przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • przez cały okres wakacji nie ma popołudniowego nabożeństwa
 • dziękujemy nowożeńcom: Annie i Stanisławowi Kachel za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele. Panu Józefowi Lasakowi dziękuję za prace porządkowe przy kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość! 
 1. Są jeszcze 2 wolne intencje Mszy św. we wtorek o godz. 6.30.
 1. Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają one często lekceważone. 
 1. W czwartek, 13.08, przypada kolejny Dzień Fatimski. W tym dniu Msza św. fatimska z różańcem i procesją wokół kościoła o godz. 19.00 – będzie to m.in. Msza zbiorowa (intencje składamy w zakrystii). Chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej w poszczególnych językach, proszę o zgłoszenie się w zakrystii. 
 1. W sobotę, 15.08, przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP:
 • w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym – o godz. 7.30 oraz 10.00;
 • podczas Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów;
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UO w Opolu. 
 1. Za tydzień, 16.08, przeżywać będziemy XX Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • przez cały okres wakacji nie będzie popołudniowego nabożeństwa.
 1. Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych do radosnego i modlitewnego przeżycia w różnych wymiarach 44. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej, która w dniach od 16 do 21 sierpnia podąży na Jasną Górę. Wyrażając wdzięczność tym, którzy zgłosili chęć udziału w sztafetowym pielgrzymowaniu, Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich diecezjan do podjęcia duchowego wysiłku pielgrzymkowej formacji. Można ją podjąć także w domach z pomocą strony internetowej pielgrzymki, profilu Facebook’owego, aplikacji mobilnej Bonafide oraz codziennych transmisji i audycji m.in. w Radiu Doxa. Niech szczególnym wyrazem duchowej łączności z pielgrzymami na szlaku będzie w tych dniach rodzinne pielgrzymowanie, wspólna modlitwa i spędzony rodzinnie czas w naszych lokalnych sanktuariach i miejscach kultu. W niektórych z nich w kolejne dni pielgrzymki (w niedzielę o 9.00, a od poniedziałku do piątku o 19.00) będą odprawiane przez Księży Biskupów Msze św., do udziału w których serdecznie zapraszamy. Liczniej niż przewidywano wcześniej możemy wziąć udział w Eucharystii na zakończenie Pielgrzymki (w sobotę 21.08 o godz. 11.00) na Jasnej Górze. Przybądźmy zatem jako pielgrzymi sztafetowi, duchowi i diecezjanie, zwłaszcza młodzi, w sobotę na Jasną Górę na wspólne dziękczynienie. Szczegóły znajdziemy na plakatach w gablotce. 
 1. W dniach od 15 do 17 sierpnia 2020 r. w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości patronalne ku czci św. Jacka. Obchody rozpocznie w sobotę, 15.08, o godz. 18.00 Msza św. pontyfikalna z Nieszporami na placu przed Sanktuarium, której będzie przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina o godz. 17.00. W planie niedzielnych uroczystości, 16.08, są: godz. 10.00 – Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową; godz. 11.00 – Suma pontyfikalna św. Jacka pod przewodnictwem abpa Alfonsa Nossola (na placu przed sanktuarium); godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – nabożeństwo eucharystyczne z procesją do Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bpa Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium). Odpustowe obchody zakończy Msza św. z pielgrzymami na Jasną Górę w Sanktuarium św. Jacka w poniedziałek, 17.08, o godz. 19.00.
 1. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają na odpusty ku czci Wniebowzięcia NMP oraz ku czci Aniołów Stróżów. Szczegóły na plakatach w gablotkach. 

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek zmarłą śp. Renatę PASKUDA (lat 75), zamieszkałą przy ul. Sobieskiego. Zmarła również śp. Maria MROZEK (92 lata), która mieszkała przy ul. Barbary. Jej pogrzeb w poniedziałek, 10.08, o godz. 9.00. Różaniec za śp. Marię będzie w niedzielę o godz. 9.20 oraz w poniedziałek o godz. 8.20 w kaplicy pogrzebowej. Polecajmy te Zmarłe miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…