1. Dziś przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • w związku z Apelem Przewodniczącego KEP – przeżywamy dziś w Polsce dzień modlitwy i materialnego wsparcia dla ofiar tragicznej eksplozji w Bejrucie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na ten cel przy drzwiach kościoła;
 • dziękujemy nowożeńcom: Sabinie i Grzegorzowi Krawczyk za udekorowanie kwiatami ołtarzy w kościele. Dziękujemy również rodzinie, która ofiarowała kwiaty do figury Matki Bożej Fatimskiej – Bóg zapłać! 
 1. Wolne intencje Mszy św. w środę o 18.00 oraz w sobotę o godz. 6.30.
 1. W poniedziałek, 17.08, od godz. 7.00 odbędzie się sprzątanie i plewienie terenu wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy. 
 1. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają one często lekceważone. 
 1. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza w poniedziałek, 17.08, z parafii na Ostrogu – Msza Święta o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i przypominamy, że w tym roku NIE MOŻNA dołączyć się do pierwszego etapu pielgrzymki do Rud, jak to było w zwyczaju. Może iść tylko grupa czerwono-żółta i tylko tyle osób, ile zostało zapisanych. Podobnie we wtorek – z Rud do Ujazdu idzie grupa fioletowa, a w środę – z Ujazdu – grupa niebieska. Zapraszamy wszystkich (tych, którzy szli, duchowych pielgrzymów i chętnych parafian) na Mszę św. z Ks. Biskupem do Sanktuarium Matki Bożej w Raciborzu w czwartek, 20.08, na godz. 19.00.   
 1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w najbliższy piątek, 21.08, do godz. 11.00 na parkingu przy kościele. Przychody z akcji, którą przeprowadzi firma Green Office Ecologic, pomogą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata – w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. 
 1. Za tydzień, 23.08, przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą – kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.
 1. FerienHAUS – półkolonie językowe z HAUSem. Na zakończenie wakacji, w dniach 24-28. sierpnia br., Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej organizuje letnie półkolonie językowe w Raciborzu-Studziennej. Poprzez intensywny kontakt z językiem niemieckim w postaci zajęć, gier, animacji językowych, wycieczek itp. będzie można rozwijać swoje kompetencje językowe. Na półkolonie DWPN zaprasza uczniów i uczennice klas 4-8. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.haus.pl, a wszelkich informacji udziela Karolina Syga pod nr telefonu: 77 407 9521 lub mailem: karolina.syga@haus.pl. Koszt półkolonii to 166 zł.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Krzysztof WYGLENDA – Racibórz oraz Vanessa POLOK – Racibórz (zapowiedź II). 
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek zmarłą śp. Marię MROZEK (92 lata), która mieszkała przy ul. Barbary 3. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…