1. Dziś przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • dziękujemy rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy – Bóg zapłać! Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które ofiarnie i bezinteresownie pracowały w minionym tygodniu przy sprzątaniu i plewieniu terenu wokół kościoła. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i zaangażowanie! 
 1. W tym tygodniu wolna intencja Mszy św.: we wtorek o godz. 6.30.
 1. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają one często lekceważone. 
 1. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają na odpust ku czci Aniołów Stróżów. Szczegóły na plakatach wywieszonych w gablotkach. 
 1. Zbliżają się nasze parafialne dożynki, które będziemy świętować w niedzielę, 6.09. W związku z tym, w najbliższy czwartek, 27.08, o godz. 15.00 zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu korony żniwnej. Plecenie korony odbędzie się u państwa Henryka i Kornelii Stuchły (ul. Wschodnia 30). 
 1. Za tydzień, 30.08, przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 • Krzysztof WYGLENDA – Racibórz oraz Vanessa POLOK – Racibórz (zap. III);
 • Justyna KUCZERA – Racibórz oraz Tobiasz MALCHARCZYK – Pawłów (zap. I).