1. Dziś przypada XXV Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 uroczystość I Komunii Świętej – do Stołu Pańskiego przystąpi 16. dzieci. Bardzo proszę, by na tę Mszę św. przyszły tylko rodziny i zaproszeni goście;
 • wszystkich Parafian zapraszam na Msze św. o godz. 7.30 oraz 11.30;
 • o godz. 14.30 w nabożeństwo niedzielne – dziękczynne za dar I Komunii św.;
 • Bóg zapłać rodzicom dzieci I-Komunijnych za pomoc w sprzątaniu i udekorowaniu kościoła oraz zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. 
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od wtorku do piątku po Mszach św. Można zamawiać już intencje Mszy św. na 2021 rok. 
 1. W ubiegłym tygodniu porządkowaliśmy teren wokół kościoła. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy ofiarnie pracowali przy plewieniu i posprzątaniu całego terenu – Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie! 
 1. W poniedziałek, 21.09, o godz. 19.00 w kościele św. Paschalisa na Płoni odbędzie się uroczystość bierzmowania młodzieży, m.in. z naszej parafii. W związku z tym, poniedziałkowa Msza św. w naszym kościele będzie wyjątkowo pół godziny wcześniej – o godz. 17.30. 
 1. Wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu: w poniedziałek o godz. 17.30, w czwartek i sobotę o godz. 6.30. 
 1. W piątek o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową. 
 1. W przyszłą niedzielę, 27.09, przypada XXVI Niedziela Zwykła:
 • kolekta będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne. 
 1. Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 25 sierpnia br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. (przy balaskach Komunia do ust, przy bocznym ołtarzu – na rękę). Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.