1. Dziś przypada XXVIII Niedziela Zwykła:
 • przeżywamy w Polsce 20. Dzień Papieski – po Mszach św. przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia;
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii – na ogrzewanie kościoła oraz salki i plebanii w okresie jesienno-zimowym;
 • o godz. 10.00 Msza św. m.in. w intencji członków Róż różańcowych naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe;
 • o godz. 16.30 na placu przy kościele Matki Bożej w Raciborzu (przy ołtarzu polowym) odbędzie się Koncert Papieski «Totus Tuus» w wykonaniu Zespołu Miraż z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Będzie on także transmitowany przez FB i YT parafii Matki Bożej w Raciborzu;
 • Bóg zapłać ofiarodawcom za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy. 
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu codziennie po Mszach św. Przypominam, że można zamawiać intencje Mszy św. na 2021 rok. 
 1. We wtorek, 13.10, przypada Dzień Fatimski. Msza św. w tym dniu o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo różańcowe – fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. W pozostałe dni tego tygodnia, nabożeństwa różańcowe codziennie pół godziny przed Mszą św., a w niedzielę – o godz. 14.30. 
 1. W sobotę, 17.10, odbędzie się 3. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę Św. Anny. Towarzyszyć jej będzie motto: «Z Maryją zanurzeni w wielkiej tajemnicy wiary». Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30.  
 1. W przyszłą niedzielę, 18.10, przypada XIX Niedziela Zwykła:
 • przeżywać będziemy tzw. Niedzielę Misyjną – kolekta w tym dniu przeznaczona na rzecz Misji i Misjonarzy;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo różańcowe w ich intencji. 
 1. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. (przy balaskach Komunia do ust, przy bocznym ołtarzu – na rękę). Przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza.